Tampa slaví první semifinálové vítězství. V poslední minutě rozhodl Ondřej Palát

Hokejisté Tampy Bay slaví první vítězství ve finále Východní konference. S Rangers v polovině zápasu prohrávali 0:2, ale povedla se jim úžasná otočka. Třetí semifinále navíc rozhodl gólem v poslední minutě Ondřej Palát a Lightning vyhráli 3:2. V sérii s Newyorčany tak snížili na 1:2 na zápasy.

Duel začala první velkou šancí Tampa. Kučerov se v 11. minutě dostal do úniku, ale své sólo gólovou střelou nezakončil. Ve druhé třetině tak mohli skórovat Rangers. V přečíslení dva na jednoho ale Goodrow trefil pouze tyč.

První branka tak padla ve 28. minutě. V přesilové hře napřáhl ke střele Mika Zibanejad. Poprvé sice minul, ale podruhé už se trefil pod horní tyč. A po necelé půlhodině už to bylo o dva góly. V početní výhodě byl na brankovišti připravený Chris Kreider a z dorážky navýšil vedení Rangers.

​O minutu později se domácí dostali zpět do hry. Přízemní střelou propálil Šesťorkina Nikita Kučerov. V úvodu třetí periody bylo vyrovnáno. V přesilovce si sjel od levého mantinelu Steven Stamkos a z první propálil naprosto vše.

​Rozhodnutí přišlo 42 sekund před koncem. Ke střele se z pravé strany dostal Ondřej Palát, který rozradostnil 19 tisíc diváků. Tampa tak vyhrála 3:2 a v sérii snížila na 1:2 na zápasy. Druhý Čech v dresu Lightning Jan Rutta nebodoval. Žádný bod si nepřipsal ani Filip Chytil z Rangers.

"Lehké to nebylo, prohrávali jsme 0:2, ale věděli jsme, že při hře 5 na 5 jsme dnes lepším týmem, oni dali dva góly z přesilovky. My jsme jen dělali to, co jsme dělali celý zápas. Stříleli jsme, šli jsme před bránu, dali jsme dva góly v přesilovce, a naštěstí tam padl ten gól v poslední minutě," okomentoval otočku v zápase autor vítězného gólu Ondřej Palát.

"Kuč (Nikita Kučerov – pozn. red.) udělal krásnou nahrávku, dal mi to krásně a já jsem se snažil to vystřelit z jedničky. Naštěstí to tam padlo," popsal svou vítěznou branku.

Finále Východní konference NHL:

Tampa Bay Lightning – New York Rangers 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 31. Kučerov (Hedman, Stamkos), 42. Stamkos (Perry, Kučerov), 60. Palát (Kučerov, Hedman) – 28. Zibanejad (Fox, Panarin), 30. Kreider (Zibanejad, Panarin).
Stav série: 1:2.