Hokej

Hokej je uzavřená kapitola, říká bek Nakládal. Odmítl i všechny nabídky

Hokej je uzavřená kapitola, říká bek Nakládal. Odmítl i všechny nabídky
Hokejista Jakub Nakládal v dresu extraligových Pardubic. | Zdroj: Profimedia.cz

Hokejový obránce Jakub Nakládal už nejspíš nebude hrát hokej. Čtyřiatřicetiletý rodák z Hradce Králové naposledy působil v pardubickém Dynamu, které vedl i jako kapitán. Zkraje ledna tohoto roku však v klubu nečekaně skončil a užíval si volna. Do ledových arén už se asi nikdy nevrátí. "Hokej už je pro mě uzavřená kapitola," uvedl držitel bronzu z MS 2012 a extraligový mistr s Dynamem k možnému konci.

Na začátku ledna překvapila hokejové fanoušky hodně zajímavá zpráva. Obránce Jakub Nakládal skončil v Pardubicích, kde působil po návratu z Ruska. Podle oficiální verze způsobily jeho konec osobní problémy, v zákulisí se ale čile spekulovalo o tom, že se zkušený bek nepohodl s vedením Dynama. 

"Nemohu to komentovat. Bohužel. Stále jsem totiž smluvně vázaný s klubem. Takže se k tomu nemohu vyjadřovat," uvedl v rozhovoru pro Pardubický deník 34letý hráč se zkušenostmi z extraligy, NHL i KHL. 

Naznačil ale také, že varianta s hádkou nejspíš nebude daleko od pravdy. "Před minulou sezonou trenéři chtěli, aby si kabina znovu zvolila kapitána. Ten je od toho, aby se do poslední chvíle bil za tým. Hájil zájmy týmu. Ne jednotlivce, včetně vlastní osoby," pověděl o své funkci a nepřímo tak naznačil, že si zřejmě ze své pozice dovolil až moc a vedení se to zřejmě nelíbilo. 

"Když se kapitán snaží hájit zájmy týmu, měl by mít ze své pozice možnost postavit se trenérovi či šéfovi klubu. Na tom nevidím vůbec nic špatného. Majitel má nějaký názor, trenér má nějaký názor, hráči mají nějaký názor. Podle mě jsou všechny názory důležité a mělo by se k nim přihlížet. Jenom tak se může daný klub posouvat," doplnil.

A vyjádřil se i k tomu, jestli bude pokračovat jeho bohatá hráčská kariéra. Od ledna totiž nikde nehrál a vypadá to, že už možná ani nebude. "Nikdy jsem nechtěl hrát hokej dlouho. Zhruba tak do 35. A to mi za chvíli bude. Ne, vážně. Zcela reálně si dokážu představit život bez hokeje už nyní. Už když jsem byl v Rusku, tak jsem silně přemýšlel o tom, jestli má smysl se ještě vracet do české extraligy," přiznal Nakládal. 

Související obsah

​Zatím to sice ještě není oficiální, vypadá to ale, že brusle opravdu pověsí na hřebík. "Hokej už je pro mě uzavřená kapitola," nechal se slyšet. A to přesto, že měl nabídky hrát jinde. "Dostal jsem hodně nabídek. Prakticky z celé extraligy. A některé byly hodně zajímavé. Neměl jsem ale náladu a chuť do hokeje. Všechny jsem odmítl. I pro nadcházející sezonu. Jak to teď je, mi vyhovuje," uzavřel.

Hokejová extraliga má po deseti letech nové vedení. Jakuba Nakládala už se to ale nejspíš týkat nebude:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události