Hokej

Hvězdný Bergeron je po operaci lokte. Nad pokračováním kariéry visí otazník

Hvězdný Bergeron je po operaci lokte. Nad pokračováním kariéry visí otazník
Hokejista Patrice Bergeron | Zdroj: profimedia.cz

Hokejový matador Patrice Bergeron je po operaci ruky. Kapitán Bostonu přiznal, že se podrobil operačnímu zákroku, při kterém mu lékaři spravili šlachu v levém lokti. Zároveň také oznámil, že rekonvalescence potrvá 10 až 12 týdnů. Zda bude šestatřicetiletý útočník pokračovat v kariéře, zatím neprozradil. Rozhodnutí totiž odložil.

"Je to něco, s čím jsem se potýkal pravděpodobně poslední dva roky, možná o něco méně. Mluvil jsem s lékaři a v určitém okamžiku jsem si to musel nechat spravit," řekl Bergeron CBS News k operačnímu zákroku na levém lokti, který před pár dny absolvoval. 

Rána se bude hojit delší dobu. Rekonvalescence prý potrvá deset až dvanáct týdnů. I proto kapitán Bostonu odložil své rozhodnutí, zda bude pokračovat v hráčské kariéře. "Jen to posunulo proces mého rozhodování," řekl o operaci zkušený centr.

Ten se nedávno dočkal významné pocty. Popáté v kariéře totiž vyhrál Frank J. Selke Trophy pro nejlépe bránícího útočníka v NHL. Jestli bude pokračovat a získá možnost vyhrát pošesté, je zatím ve hvězdách. 

"Řekl jsem, že potřebuji čas a stále si myslím, že ho mám před sebou dost, abych se rozhodl. Chci si být jistý tím, že jej využiju k tomu, abych se rozhodl správně," přiznal. 

Související obsah

​Už dříve také řekl, že za jiný tým než za Bruins hrát nebude, v létě se ale stane nechráněným volným hráčem, což mu jeho situaci moc neulehčuje. V dresu "Medvědů" hraje celou kariéru, a to už od draftu v roce 2003. Prozatím naskočil do 1216 utkání v základní části, v nichž zapsal 982 kanadských bodů za 400 branek a 582 nahrávek. Ve vyřazovací části nasbíral celkem 127 bodů, které rozdělil d 49 tref a 78 asistencí. V sezoně 2010/2011 s týmem oslavil zisk Stanley Cupu.

​Takhle emotivně děkoval Patrice Bergeron svým spoluhráčům: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události