Palát s Ruttou bodově zářili. Tampa srovnala stav série na 2:2

Můj dům, můj hrad. To zatím platí ve finále Východní konference mezi Tampou Bay a New Yorkem Rangers. Ke srovnání série výrazně pomohl hrdina třetího utkání Ondřej Palát, který vstřelil branku a přidal dvě asistence. Jan Rutta měl v zápase dvě asistence. Na druhé straně nedohrál zápas po hitu od Victora Hedmana střelec Filip Chytil.

Tampa Bay v sérii prohrála dvakrát v řadě poprvé po třech letech, a tak měla na domácím ledě co dohánět. Ve třetím zápase vystřelil výhru Ondřej Palát, který zářil i ve čtvrtém duelu. Frýdecko-místecký rodák zaznamenal tři body, dva zapsal také obránce Jan Rutta.

Skóre otevřel již ve třetí minutě Patrick Maroon, který dorazil za záda Igora Šesťorkina odražený puk po individuální akci Zacha Bogosiana. Důležitá branka přišla po půlce zápasu, kdy Ondřej Palát nádherně vysunul do úniku střelce Kučerova, který se v úniku nemýlil. A Lightning vedli již 2:0.

Na startu třetí třetiny se Palát krásně uvolnil od mantinelu a z mezikruží střílel na Šesťorkina, který jeho pokus vyrazil. Na dorážku u levé tyčky ale čekal Steven Stamkos. Artěmij Panarin sice v přesilové hře v 57. minutě snížil, ale bylo příliš pozdě. Na konečných 4:1 upravil opět Palát, kterého trefil obránce Miller. Český útočník pak dojel s pukem do útočné třetiny, kde trefil prázdnou branku.

Čtvrté finále Východní konference nedohrál Filip Chytil, kterého ve druhé třetině narazil na mantinel obránce Victor Hedman. Podle trenéra Gerarda Gallanta ovšem nejde o nic vážného, mladý český útočník by se mohl vrátit do hry již v dalším zápase, který se hraje v New Yorku.

Finále Východní konference:

New York Rangers – Tampa Bay Lightning 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 3. Maroon (Bogosian, Bellemare), 34. Kučerov (Palát, Rutta), 45. Stamkos (Palát, Rutta), 60. Palát – 57. Panarin (Vatrano, Kreider)