Hokej

Češi táhnou Tampu za obratem. Snažím se hrát pořád stejně, říká tříbodový Palát

Nutně potřebovali vyhrát, povedlo se a velkou zásluhu na tom měli čeští hráči. Hokejisté Tampy Bay ve finále Východní konference play-off NHL ovládli doma čtvrté utkání s New Yorkem Rangers 4:1. Útočník Ondřej Palát se zaskvěl dvěma nahrávkami a gólem do prázdné branky, obránce Jan Rutta dvakrát asistoval.

První akce českého dua přišla ve 34. minutě. Rutta přenechal ve středním pásmu kotouč Palátovi, který vyslal do brejku Kučerova. A ten se nemýlil. Zkraje poslední třetiny pak obránce původem z Písku nahrál Palátovi po vhazování do rohu. Český forvard si z něj proklestil cestu mezi kruhy, odkud rychle vystřelil. Šesťorkin sice jeho ránu vyrazil, ale pohotový Stamkos uklidil puk za ruského gólmana.

Razítko pod povedený výkon české dvojice přidal Palát gólem do prázdné branky v poslední minutě. "Díky Ondrovi jsem se ukázal v dobrém světle. Gólové akce jsem pouze začal, ale Palda a celá útočná pětka udělali většinu práce," chválil svého kamaráda Jan Rutta, který byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Související obsah

Palát byl vyhlášen hvězdou druhou a zaslouženě. V play-off jeho výkony rostou, v tom letošním posbíral už 13 bodů (7 + 16) v 15 zápasech. "Snažím se hrát pořád stejně, ať je to play-off, nebo sezona, ale samozřejmě jsem rád, že se mi daří," pronesl skromně rodák z Frýdku-Místku.

I díky výkonům českých hokejistů je nyní série vyrovnaná a přesunuje se zpět do New Yorku. "Přesně s takovým cílem jsme jeli domů. Fanoušci nám pomohli a teď je to 2:2, takže jsme tam, kde jsme chtěli být. Musíme zvládnout páté utkání," burcoval Rutta. "Je potřeba být sebevědomí. První dva zápasy jsme nehráli dobře, ale teď se mi zdá, že víc bruslíme a celkově hrajeme lépe. Musíme si to přenést do New Yorku," přidal se Palát.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události