Tenis

Po ošklivém zranění operace. Zverev nejspíše vynechá i Wimbledon

Po ošklivém zranění operace. Zverev nejspíše vynechá i Wimbledon
Alexander Zverev odchází za pomoci doktorů z kurtu Zdroj: Profimedia.cz

Alexander Zverev se v semifinále French Open ošklivě zranil a musel z druhého grandslamu sezony odstoupit. Nyní se německý tenista podrobil operaci kotníku, která jej s největší pravděpodobností vyřadí také z Wimbledonu.

Byl to smutný pohled. Zverev se na konci druhého setu s Rafaelem Nadalem zranil, a diváci tak přišli o pokračování skvělé podívané. Světová trojka vřískala na celý stadion a pro fanoušky bylo velmi těžké být součástí smutného zážitku. 

Zvereva následně objal také Nadal a došlo ke krásnému sportovnímu gestu. O necelý týden později byl již německý tenista na operaci kotníku. Zranění jej vyřadí i z následujícího grandslamu. Alespoň takto mluví starší bratr Zvereva Mischa. 

"Příští týden dosáhnu kariérního maxima, ale dnes ráno jsem musel podstoupit operaci," napsal Zverev na svůj oficiální instagramový účet. "Po dalším vyšetření v Německu jsme dostali potvrzení, že mám natržené všechny tři postranní vazy v pravém kotníku," pokračoval německý tenista, který se po příští aktualizaci žebříčku ATP posune na druhé místo.

Související obsah

"​Moje rehabilitace začíná a já udělám vše pro to, abych se vrátil silnější než kdy předtím," dodal Zverev, který následně poděkoval fanouškům za podporu a slova lásky. Wimbledon začíná již 27. června a je opravdu nepravděpodobné, že by se tam německý tenista představil.

Podívejte se na ošklivé zranění Alexandera Zvereva:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události