Další sporty

Házenkářský tým se stěhuje. Kvůli válce bude ukrajinský mistr hrát v Německu

Házenkářský tým se stěhuje. Kvůli válce bude ukrajinský mistr hrát v Německu
Házenkáři Motoru Záporoží Zdroj: Kevin Domas/Panoramic/Bestimage/profimedia.cz

Házenkáři Motoru Záporoží budou kvůli válečnému konfliktu na Ukrajině hrát druhou německou ligu. Změnu už schválili i zástupci soutěže. Několikanásobný ukrajinský mistr bude hrát domácí zápasy v Düsseldorfu.

Informaci potvrdil i ligový šéf Uwe Schwenker. "Bylo nám jasné, že v této otázce musí kluby učinit demokratické rozhodnutí. Pro začlenění nakonec hlasovala jasná většina. Kluby řekly: 'Házenkáři pomáhají házenkářům,' " prohlásil prezident.

Motor Záporoží vládne ukrajinské házené od roku 2013, kdy se pravidelně stává ligovým mistrem. Od 24. února, kdy byla zahájena ruská invaze na Ukrajinu, se však v zemi házená nehraje. "Pomáháme zajistit existenci klubu, protože na Ukrajině kvůli válce není možné hrát zápasy," uvedl ředitel německého svazu Frank Bohmann s tím, že ukrajinský klub bude hrát své domácí zápasy v Düsseldorfu.

Související obsah

Záporoží by tak přesunem do druhé německé ligy mohlo získat i zkušenosti pro utkání v Lize mistrů. Tým však ještě musí pro tuto evropskou soutěž dostat divokou kartu.

Zlínský hokejový klub se zase stará o malé hokejisty z ukrajinského Záporoží:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události