Hokej

Palát znovu rozhodl zápas a už je lepší než Crosby nebo Ovečkin

Ondřej Palát zkrátka umí být ve správnou chvíli na správném místě. V noci šikovnou tečí vstřelil další vítězný gól a stoupá statistikami NHL. Z aktivních hráčů jsou před ním už jen dvě hvězdy.

V 59. minutě zápasu mezi Tampou Bay Lightning a NY Rangers se napřáhl Sergačjov a Palát jeho střelu tečoval těsně před gólmanem. Tampa šla do vedení 2:1 a vítězství ještě do prázdné branky pojistil Hagel.

Pro Paláta to byl již 11. vítězný gól během působení v play-off NHL. Aktuálně je tak na 49. pozici této statistiky, z aktivních hráčů je dokonce na třetím místě před Kanem i Toewsem, kteří na stejný počet potřebovali více zápasů. 

Top 5 vítězných střelců v play-off NHL (aktivní hráči):

  1. Joe Pavelski – 168 zápasů, 64 gólů, 14 vítězných gólů
  2. Jevgenij Malkin – 177 zápasů, 67 gólů, 13 vítězných gólů
  3. Ondřej Palát – 131 zápasů, 45 gólů, 11 vítězných gólů
  4. Patrick Kane – 136 zápasů, 52 gólů, 11 vítězných gólů
  5. Jonathan Toews 137 zápasů, 45 gólů, 11 vítězných gólů

Před ním jsou z aktivních hráčů jen Jevgenij Malkin z Pittsburghu se 13 vítěznými góly a Joe Pavelski z Dallasu se 14 vítěznými góly. Palát tak za sebou nechal jména jako Brad Marchand (10), Alexandr Ovečkin (10) či Patrice Bergeron (10).

Související obsah

​Celkové statistice, včetně bývalých hráčů, vévodí Brett Hull s 24 vstřelenými vítěznými góly. Gretzky je se stejným počtem druhý, má však více odehraných zápasů. Jaromír Jágr se 16 góly je desátý. Kompletní tabulka zde.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události