Motorsport

Alonso je nejdéle závodícím jezdcem F1. Překonal rekord Schumachera

Alonso je nejdéle závodícím jezdcem F1. Překonal rekord Schumachera
Fernando Alonso Zdroj: Profimedia

Španělský jezdec formule 1 Fernando Alonso překonal letitý rekord Michaela Schumachera. Do závodu v Ázerbájdžánu vystartoval po 21 letech, 3 měsících a 8 dnech od svého debutu. O osm dní tak překonal již zmíněného Schumachera.

Alonso poprvé usedl do závodního monopostu formule 1 před 21 lety při Velké ceně Austrálie. Tehdy závodil za italskou stáj Minardi a poté si vysloužil pověst jednoho z nejtalentovanějších jezdců. V sezoně 2005 přerušil šňůru pěti mistrovských titulů Michaela Schumachera, když závodil za Renault. O rok později svůj titul obhájil.

Během své kariéry závodil také za McLaren, Ferrari a v současnosti hájí barvy stáje Alpine. Za tu dobu ovládl 32 závodů a v 98 případech stál na stupních vítězů. Svou první velkou cenu ovládl v roce 2003 v Maďarsku.

Související obsah

​Jeho kariéra ve formuli 1 ale byla přerušena. V roce 2018 se rozhodl zkusit rallye a startoval i na slavném Dakaru. Do monopostu formule se vrátil opět v roce 2021.

https://www.instagram.com/p/Ceso2GaI0AF/

Už 29. července bude Alonsovi 41 let a je blízko překonání dalšího rekordu. Aktuálně má na svém kontě 340 závodů a na prvního Kimiho Räikkönena ztrácí už pouze devět startů.

Alonso závodil také za Ferrari, které letos jezdí s tímto vozem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události