Fotbal

Sivok se vrací do Sparty, trenér Priske bude mít jako asistenty Čecha a Dána

Bývalý fotbalista Tomáš Sivok se vrací do pražské Sparty. 38letý rodák z Pelhřimova bude v letenském týmu zastávat pozici sportovního manažera A-týmu, a stane se tak i pravou rukou Tomáše Rosického. Ve vedení Sparty se pak mění také asistenti nového trenéra Briana Priskeho.

Tomáš Sivok působil ve Spartě 5 let jako hráč a plnil i roli kapitána. Nyní se bývalý obránce do klubu z Letné vrací v manažerské roli. 38letý fotbalista bude mít na starost hlavní tým, kde bude zastávat nově vzniklou pozici sportovního manažera A-týmu.

Sivok, který v únoru 2022 skončil v Českých Budějovicích právě jako sportovní manažer, bude také v úzké spolupráci se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým. "S Tomášem Sivokem jsem se už nějakou dobu bavil o možnostech spolupráce. Teď přišel správný čas jeho příchod realizovat. Má spoustu zkušeností z ciziny, zná pracovní metody zahraničních trenérů, je jazykově vybavený a má sparťanské srdce," říká Tomáš Rosický, jenž zároveň promluvil k trenérskému týmu kouče Briana Priskeho.

Související obsah

​"Vytváříme teď pro Briana tým, který ho bude v jeho práci absolutně podporovat a vytvářet mu silné zázemí a optimální pracovní prostředí, v čemž by měl hrát Tomáš (Sivok) velkou roli. Máme široký realizační tým a je potřeba každodenní kontakt se všemi jeho složkami a neustálá komunikace o aktuálních provozních a sportovních tématech, kterých je každý den spousta," dodává Rosický.

Hlavní trenér Sparty Brian Priske pak bude mít jako asistenty Luboše Loučku, jenž byl součástí už i starého trenérského vedení. Druhý asistent je pak Dán Thomas Norgaard, který byl dosud hlavním trenérem týmu B93.

Související obsah

​Kondiční přípravu týmu pak bude mít na starost Christian Clarup, který dlouhodobě působil jako šéf přípravy v FC Midtjylland. V klubu naopak končí vedoucí fyzické přípravy Ben Ashworth, trenér brankářů Michal Špit či kondiční trenéři Pavel Rada a Václav Polák.

Trenér Brian Priske a jeho první tisková konference ve Spartě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události