Hokej

Bartošák o údajném ataku otce mluvit nebude. Jeho právník vydal stanovisko

Bartošák o údajném ataku otce mluvit nebude. Jeho právník vydal stanovisko
Patrik Bartošák a jeho právní zástupce Petr Kausta Zdroj: Profimedia

V pondělí ráno zveřejnil Deník Sport vyjádření otce reprezentačního brankáře Patrika Bartošáka, že jej fyzicky napadl a následně ho Bartošák starší udal na policii. Sám hokejista se k celému případu odmítá mediálně vyjadřovat. "Vaše dotazy určitě rád zodpoví můj právní zástupce," sdělil stroze. A tak se také stalo, redakce TN.cz kontaktovala hráčova právníka Petra Kaustu. "Jeho otec měl před incidentem psychické potíže a sám řekl, že bere silné léky. Můj klient nechce projednávat duševní stav svého otce v médiích."

Patrik Bartošák měl svého otce Dušana fyzicky napadnout v sobotu 4. června. Ten poté šel na policii, aby svého syna udal. Bezpečnostní orgány ale zatím podle vyjádření Petra Kausty hokejistu nekontaktovaly. "Nevím o tom, že by policie něco šetřila. Ani klienta zatím nijak nekontaktovala. Když jsem se o tom s klientem v pondělí bavil, tak jsem o tom žádné informace neměl. Dnes (v úterý) jsem celý den po soudech, tak nevím, jestli to někdo řeší, nebo neřeší," řekl pro TN.cz. "Pokud to policie bude šetřit, tak se k celé situaci vyjádříme," dodal.

Podle Petra Kausty, který zastupuje Patrika Bartošáka, trpí jeho otec psychickými problémy, kvůli kterým bere silné léky. Není mu ale jasné, co jej vedlo k návštěvě policie a k vyjádření v médiích. "Jeho otec k tomu má asi své pohnutky. Já jsem pouze zaznamenal, že na svém facebookovém profilu prodává za nejvyšší cenu dresy mého klienta, které mi klient řekl, že mu půjčil. Opravdu nevím, jaké skutečnosti ho vedou k takovým věcem," nechápe Kausta.

Související obsah

​Minulost jeho klienta ale není vůbec čistá. V roce 2015 čelil v USA obvinění, kdy měl škrtit svou přítelkyni a vyhrožovat jí smrtí. O čtyři roky později pak byl přistižen, jak řídí pod vlivem alkoholu, načež vyhledal odbornou pomoc. Může to Bartošákovi při vyšetřování napadení svého otce uškodit? "Podle mého názoru se policie nebude zabývat něčím, co se stalo ve Spojených státech. Já jsem se na to klienta ani neptal, takže nemám jeho vyjádření. Myslím si, že pokud bude policie něco vyšetřovat, tak se bude zaobírat tím, co je předmětem řízení. Jestli se to stalo, nebo ne," tvrdí Kausta.

"Pokud ty věci, které se staly v minulosti, byly vyřešené, tak na to policie bude těžko přihlížet. Soud musí vždy prokázat, jestli to konkrétní obvinění je skutečně pravdivé," uzavřel právní zástupce hokejisty, který aktuálně hraje za Lahti Pelicans.

Hokejová reprezentace získala na mistrovství světa bronzové medaile. Osobně jim k nim pogratuloval premiér Petr Fiala:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události