Fotbal

Plzeň lovila ve Slavii. Mladý obránce posílí konkurenci

Plzeň lovila ve Slavii. Mladý obránce posílí konkurenci
Mohamed Tijani (druhý zprava) na tréninku Slavie. Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalová Slavia posílila konkurenci. Do plzeňské Viktorie totiž po více než dvou letech v pražském celku odchází čtyřiadvacetiletý Mohamed Tijani. Pro mužstvo trenéra Trpišovského to ale nejspíš příliš velká ztráta nebude. Obránce z Pobřeží slonoviny totiž poslední dvě sezony strávil na hostování v Liberci a Teplicích a za úřadujícího vicemistra nastoupil jen do dvou utkání. V západočeském celku podepsal smlouvu na tři roky.

Aktuální šampion Fortuna ligy hlásí novou posilu. A není ledajaká. Vedení Plzně lovilo v pražském Edenu a přivedlo čtyřiadvacetiletého beka Mohameda Tijaniho. Ten se v českém fotbale pohybuje čtyři roky. Nejprve hrál za Vyškov a Jihlavu, v polovině sezony 2019/2022 se pak přesunul do Slavie. 

Po půlročním hostování došlo i na přestup, další půlrok pak Tijani strávil v Liberci, kam ho Slavia poslala hostovat. V severočeském celku si vyzkoušel i Evropskou ligu, pak ale přišlo vážné zranění. 

Hráč z Pobřeží slonoviny, který ale reprezentuje Benin, musel absolvovat operaci předního zkříženého vazu a následnou rekonvalescenci. Jarní část nedávno skončené sezony pak strávil v Teplicích, kde nastoupil do 16 utkání a byl jedním ze základních pilířů základní sestavy. I když byl dva a půl roku hráčem Slavie, oblékl červenobílý dres jen ve dvou soutěžních duelech.

Teď se přesouvá na západ Čech, kde podepsal kontrakt na tři roky. "Jsem rád, že se příchod Tijaniho podařilo dotáhnout. Jde o posilu do defenzivy, chceme mít na všech postech velkou konkurenci a být co nejlépe nachystáni na start sezony, ve které nás již za měsíc čeká 2. předkolo Ligy mistrů," řekl o nové akvizici generální ředitel klubu Viktorie Adolf Šádek na klubovém webu.

Související obsah

Nováčka si pochvaloval i trenér Michal Bílek. "Jde o hráče s výbornými fyzickými předpoklady, který je urostlý, soubojový a přesto s velmi kvalitní rozehrávkou, klidem a přehledem ve hře," řekl lodivod plzeňské lavičky.

Plzeň nadále posiluje. Nedávno získala Jana Klimenta:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události