Fotbal

Rána pro Baník! Talentovaný záložník má rakovinu

Rána pro Baník! Talentovaný záložník má rakovinu
Záložník ostravského Baníku Matěj Šín. Zdroj: Profimedia.cz

Osmnáctiletý fotbalový záložník Matěj Šín přerušuje kariéru. Talentovanému odchovanci ostravského Baníku diagnostikovali rakovinu a nadějný hráč se teď bude soustředit na léčbu.

Přišlo to jako rána z čistého nebe. Osmnáctiletý záložník Matěj Šín má rakovinu. Oznámili to zástupci Baníku Ostrava, kde talentovaný hráč fotbalově vyrůstal. V nedávno skončené sezoně dokonce naskočil do prvních zápasů za A tým. 

Teď však má zcela jiné starosti. Poté, co mu lékaři diagnostikovali onkologické onemocnění, absolvoval operaci. Nyní ho čeká další část náročné léčby. Proto musí dočasně přerušit kariéru.

Související obsah

​"Matěj nyní začne absolvovat pooperační léčbu, která neumožňuje, aby podstupoval jakoukoliv zvýšenou fyzickou zátěž. Pro klub je teď absolutní prioritou Matějovo zdraví a jsme připraveni mu poskytnout maximální možnou součinnost a podporu v další léčbě. Držíme mu palce, ať má co nejzdárnější průběh a věříme, že se znovu brzy vrátí do kabiny a na hřiště," uvedl na oficiálních webových stránkách klubu sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události