Ostatní sporty

V cyklistice řádí covid-19. Ze závodu Kolem Švýcarska odstoupil celý tým

V cyklistice řádí covid-19. Ze závodu Kolem Švýcarska odstoupil celý tým
Závodníci cyklistické stáje Jumbo-Visma. Zdroj: Profimedia.cz

Cyklistický závod Kolem Švýcarska poznamenal covid-19. Kvůli koronavirovému onemocnění odstoupil z prestižní akce celý tým Jumbo-Visma. Který jezdec měl pozitivní test, stáj neuvedla. Kvůli obdobným zdravotním problémům museli vzdát i další závodníci – Sören Kragh Andersen, Casper Pedersen či Ceese Bol. Nákaza se objevila i u Joeyho Rosskopfa a Adama Yatese.

Slavný cyklistický podnik Kolem Švýcarska přišel po čtvrté etapě o řadu závodníků. Kvůli onemocnění covidem-19 odstoupil celý tým Jumbo-Visma. Jeho jezdci si přitom nevedli vůbec špatně. Nejlepší z nich, Američan Sepp Kuss, figuroval na průběžné sedmé příčce s pouhou desetivteřinovou ztrátou na prvního Brita Williamse. Výsledek už teď ale nevylepší.

Koho onemocnění postihlo, stáj neuvedla. Kvůli ochraně zdraví se však rozhodla ze soutěže odstoupit. "V zájmu zdraví jezdců a personálu a pro ochranu pelotonu a závodu považuje lékařské a sportovní vedení nizozemské stáje za nejmoudřejší rozhodnutí odstoupit," uvedli zástupci stáje Jumbo-Visma v prohlášení podle Cycling News. "Rozhodnutí bylo přijato po konzultaci s vedením Tour de Suisse," zaznělo rovněž v oficiálním stanovisku.

Související obsah

​O něco později oznámili podobnou zprávu také představitelé týmu DSM. Cees Bol, Casper Pedersen a Sören Kragh Andersen totiž měli pozitivní testy a také skončili. Další členové stáje ale v závodu pokračují dál. Kvůli covidu-19 se podniku Kolem Švýcarska museli vzdát také Ineos Grenadiers, Adam Yates či Joey Rosskopf.

Nedávno se jelo také slavné Giro d'Italia, kde se dařilo českému závodníkovi Janu Hirtovi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události