Fotbal

Exslávista Kúdela o exotické štaci: Moc toho nevím. Bude to krok do neznáma

Exslávista Kúdela o exotické štaci: Moc toho nevím. Bude to krok do neznáma
Zdroj: Profimedia

Pro Slavii to je velké loučení. Po více než čtyřech letech se z Edenu pakuje Ondřej Kúdela, který se v sešívaném dresu radoval ze tří mistrovských titulů i tří triumfů v domácím poháru. Jak sám obránce uvedl, červenobílý celek mu zůstane v srdci. Teď už se však těší na nové exotické angažmá v indonéské Jakartě. "Bude to úplně něco nového, krok do neznáma," uvedl pětatřicetiletý zadák.

V pražském celku strávil Kúdela skoro pět let a zažil s týmem řadu úspěchů. Především proto bude na Slavii vzpomínat jen v dobrém. A to i přesto, že začátky tehdejšího angažmá pro něj nebyly úplně ideální.

"Začátky byly rozpačité, ale pak jsem si to tu čím dál víc užíval. Nejlepší část kariéry mě zastihla po třicítce a jsem rád, že mě to takhle trefilo. Škoda, že to nebylo dřív, ale já si vážím, že jsem tady mohl být, získat ty trofeje. Je to něco úžasného, nikdy na to nezapomenu. Jsem nesmírně šťastný, že jsem tady mohl být a zapsat se do historie Slavie," řekl na oficiálních stránkách Slavie pětatřicetiletý obránce.

Ten se dohodl na působení v indonéské Jakartě a už brzy vyzkouší novou exotickou destinaci. O novém klubu toho ale zatím prý moc neví. "Vím, že město má patnáct milionů obyvatel, klub tři miliony fanoušků, obrovský stadion a je tam horko. Moc informací zatím nemám. Samozřejmě se tam těším, jsem zvědavý, jaké to tam bude. Bude to něco úplně nového, krok do neznáma," přiznal zkušený fotbalista. 

I tak ale neváhal a na zajímavou nabídku kývl. Musel se ale poradit se svou partnerkou. "Probírali jsme to s manželkou, jak to vnímá, jestli by to dávalo smysl a usoudili jsme, že to půjdeme zkusit a uvidíme, jak se nám tam bude líbit," uvedl.

Související obsah

​Mimo jiné se těší i na moderní padesátitisícový stadion, kde jeho nový celek hraje. "Určitě se těším. Měl jsem možnost zhlédnout pár videí a musím říct, že je opravdu nádherný. Myslím, že se inspirovali stadionem Realu Madrid. Ten stadion je opravdu obrovský. Věřím, že tam budou chodit lidi, bude se nám dařit a snad si přenesu trochu štěstí na trofeje ze Slavie do Indonésie," uzavřel.

Ondřej Kúdela se nedávno objevil po delší odmlce i v české fotbalové reprezentaci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události