šipky

Na úvod World Cup of Darts vyhráli Velšané či Irové. Legenda Lim vypadl

Fanoušci šipek mají pohotovost. Jejich zraky se totiž upírají do Frankfurtu, kde odstartoval World Cup of Darts, tedy neoficiální světový šampionát týmů. Hned první den bylo na programu osm zápasů, v nichž se radovali například Dánové, Velšané či Irové. Turnaj naopak hned v prvním kole skončil pro singapurskou legendu Paula Lima, který ve dvojici s Herithem Limem padl s Dánskem 2:5.

Ve Frankfurtu vypuklo ve čtvrtek v podvečer neoficiální mistrovství světa týmů a příznivci šipkařského sportu budou mít až do neděle žně. Hned první den mohli sledovat osm utkání, ve kterých se představila řada favoritů. 

Dvojice silných Velšanů Gerwyn Price-Jonny Clayton si se soupeřem z Filipín nebrala servítky a vyhrála 5:2 na legy. Z triumfu se radovaly i páry z Nového Zélandu, Irska, Rakouska, Severního Irska či Dánska. Právě Dánové si vzali na paškál legendárního Paula Lima a jeho spoluhráče a porazili Singapurce 5:2 na legy. 

Související obsah

​Pro osmašedesátiletou šipkařskou ikonu tak turnaj skončil předčasně. Stejně tak neuspěly týmy Švýcarska, Kanady, Finska nebo Gibraltaru. Své želízko v ohni mají i Češi. Na šampionátu se totiž představí i Adam Gawlas a Karel Sedláček. Ti vstoupí do turnaje páteční bitvou s favorizovanými Angličany Jamesem Wadem a Michaelem Smithem.

Největším rozdílem zvítězili Nizozemci, kteří převálcovali Brazílii 5:0 na legy. Němci měli problémy se Španěly, ty udolali 5:4.

Výsledky prvního hracího dne na World Cup of Darts:

Anderson/J. Toft Jorgensen (Dánsko) – P. Lim/H. Lim (Singapur) 5:2

Robb/W. Parry (Nový Zéland) – S. Bellmont/T. Junghans (Švýcarsko) 5:3

O’Connor/S. Lennon (Irsko) – J. Smith/M. Campbell (Kanada) 5:2

Suljovič/R. J. Rodriguez (Rakousko) – M. Kantele/A. Paavilainen (Finsko) 5:2

Gurney/B. Dolan (Severní Irsko) – J. Hewitt/C. Galliano (Gibraltar) 5.3

Price/J. Clayton (Wales) – L. Ilagan/RJ Escaros (Filipíny) 5:2

Clemens/M. Schindler (Německo) – J. Justicia/T. Martinez (Španělsko) 5:4

Noppert/D. van Duijvenbode (Nizozemsko) – D. Portela/A. Valle(Brazílie) 5:0

V Premier League zase řádil Michael van Gerwen, který získal už šestý titul:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události