Hokej

Král se opřel do Dědka: Kandidaturu stáhl, protože je sám trestně stíhán. ČSLH přitakává

Král se opřel do Dědka: Kandidaturu stáhl, protože je sám trestně stíhán. ČSLH přitakává
Tomáš Král Zdroj: Profimedia

Atmosféra mezi bývalým prezidentem Českého svazu ledního hokeje Tomášem Králem a majitelem Dynama Pardubice Petrem Dědkem se pořádně vyostřuje. Král reagoval na Dědkovu rezignaci na kandidaturu do výkonného výboru. Podle něj tak učinil proto, že je proti němu a jeho firmám vedeno trestní stíhání. Z podnětu na prošetření současného vedení českého hokeje si Král také těžkou hlavu nedělá.

"Petr Dědek podal v minulosti takových podnětů a žalob několik, ať už ve vztahu k ČSLH, Asociaci profesionálních klubů ledního hokeje, nebo některým partnerům ČSLH. Z jeho pohledu je to obvyklý způsob, kterým se snaží prosadit svoje zájmy a umlčet oponenty," sdělil Král pro hokej.cz. Reagoval tak na slova Petra Dědka, který ve čtvrtek stáhl svoji kandidaturu do výkonného výboru. "Rozhodl jsem se, že v sobotu nebudu kandidovat do výkonného výboru hokejového svazu. Důvod: podal jsem podnět k prošetření stávajícího vedení," oznámil podnikatel a většinový vlastník Dynama Pardubice.

Podle Krále jsou ale Dědkovy důvody ke stažení kandidatury jiné. "Osobně se domnívám, že skutečným důvodem jsou jeho minimální šance být zvolen, mimo jiné proto, že je proti němu a jeho firmám vedeno trestní stíhání pro závažné daňové delikty," nebral si Král servítky.

Podnět k prošetření vedení Českého hokeje je podle Krále neopodstatněný. "Hospodaření svazu a dceřiné společnosti vždy probíhalo a probíhá v souladu s platnými zákony, účetními předpisy a Stanovami ČSLH. Veškeré hospodaření, účetní závěrky, stejně jako rozhodovací a kontrolní mechanismy,  jsou pravidelně auditovány podle mezinárodních a českých standardů. Výsledky hospodaření jsou příslušným institucím plně k dispozici a jsem přesvědčen, že jsme v tomto směru nejúspěšnějším sportovním svazem v České republice."

Na vyjádření Petra Dědka v pátek reagoval i samotný výkonný výbor. Jeho prohlášení se prakticky shodovalo s tím, co napsal jeho bývalý šéf Tomáš Král. "Výkonný výbor ČSLH důrazně odmítá nepravdivá a účelová tvrzení pana Petra Dědka, týkající se hospodaření ČSLH, a ohrazuje se proti jeho lžím, urážkám a dehonestacím. K podobným krokům vůči vedení ČSLH, členům APK LH a partnerům se uchyluje vždy, když nejsou naplněny jeho osobní ambice a ekonomické zájmy jeho firem. Pan Petr Dědek měl možnost zcela legitimně prosadit na konferenci ČSLH své názory prostřednictvím vlastní kandidatury či kandidátů, které nominuje. Rozhodnutí by bylo na delegátech, kteří reprezentují kluby napříč soutěžemi a účelově zřízené kraje. Za zmínku jistě stojí, že vedení ČSLH disponuje na konferenci pouze 3 hlasy ze 60," stojí ve vyjádření, kde se dále nachází i argumenty s trestním stíháním a strachu z veřejné diskuze, což jsou podle ČSLH důvody, proč stáhl kandidaturu. 

Související obsah

Dědek má podezření, že se stávající vedení Českého hokeje, kterému do 31. května letošního roku šéfoval dlouhých čtrnáct let Král, dopustilo několika trestných činů. Podněty se mají týkat Martina Urbana, který je jednatelem organizace PRO-HOCKEY Cz, s.r.o. Dále požaduje prošetření viceprezidentů Českého hokeje Aleše Pavlíka a Petra Břízy. Neuniknou tomu ani další členové výkonného výboru, mezi které patří také kandidát na prezidenta Jiří Šlégr. 

Na to jeden ze dvou českých členů Triple Gold Clubu ostře reagoval. "Upřímně přiznávám, že mě krok pana Dědka vlastně nepřekvapuje. K účelové kriminalizaci českého hokejového prostředí sahá při prosazování svých osobních zájmů pravidelně. A současné podání trestního oznámení dva dny před konáním svazové konference si ani nelze vykládat jinak. Opravdu nemám slov, kam až je tento člověk ochoten zajít," řekl Šlégr pro hokej.cz.

Související obsah

Podle Dědka ale o účelovou kriminalizaci rozhodně nejde, protože tento krok avizoval již delší dobu a vše vyžadovalo přípravu. "O špatných věcech dějících se na svazu jsem informoval už před půl rokem. Z mé strany není zájem na tom, abych cokoliv ovlivnil. A že jsem odstoupil z volby do výkonného výboru? Učinil jsem tak na doporučení právníků," dodal Dědek. 

Tomáš Král byl v loňském roce obviněn ze spolupráce s STB:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události