Fotbal

Hvězdný spoluhráč Součka zná trest za urážky sudího. Možná tím pomůže Spartě

Hvězdný spoluhráč Součka zná trest za urážky sudího. Možná tím pomůže Spartě
Declan Rice Zdroj: Profimedia

Záložník Declan Rice, který je mnohými považován za budoucnost anglického fotbalu, si v evropských pohárech odpyká dvouzápasový trest. Provinil se tím, že v semifinálovém zápase Evropské ligy proti německému Frankfurtu obvinil rozhodčího Gila Manzana z korupce a sprostě ho urážel. Trestu se nevyhnul ani trenér Kladivářů David Moyes, který ve stejném utkání kopl míč na podavače balónů.

Declan Rice tak nebude moci nastoupit do obou zápasů čtvrtého předkola Evropské konferenční ligy, které se odehraje 18. a 25. srpna. Právě West Ham může být jedním ze soupeřů Sparty v této části soutěže, pokud se letenský klub probojuje přes druhé a třetí předkolo. Zatím to totiž vypadá, že v play-off o EKL bude Sparta nenasazená, a tak by londýnský klub byl jedním z možných soupeřů. Absence Declana Rice by byla pro Kladiváře velkým oslabením.

Čím konkrétně se Declan Rice po utkání s Frankfurtem provinil? Přišel za rozhodčím Gilem Manzanem a zblízka na něj křičel: "Rozhodčí! Rozhodčí! Je to tak ubohé. Jak můžeš být tak špatný? Upřímně, pravděpodobně jsi kur*vsky zaplacený. Z*urvená korupce!" nebral si servítky teprve 23letý záložník. 

​A co se 23letému fotbalistovi nelíbilo? Prvním sporným momentem byla červená karta pro spoluhráče Aarona Cresswella, kterou dostal už v 17. minutě po stažení hráče Frankfurtu z pozice posledního. "Vyloučení bylo pravděpodobně správné, když se na to podívám zpětně," řekl Rice po vychladnutí emocí.

Související obsah

​Přesto si našel další důvody pro kritiku rozhodčího Manzana. "Některá rozhodnutí dnes večer byla opravdu špatná. Vypadalo to, že všechny sporné momenty byly pro ně (fotbalisty Frankfurtu). Abych to uzavřel, když je na hřišti někdo, kdo je proti tobě, těžko něco uděláš," hledal mladý fotbalista po zápase viníka vyřazení svého týmu. 

Hvězdný Mané, který opouští Liverpool, zvládá fotbal na trávě i v blátě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události