Hokej

Volba prezidenta ČSLH? Kocourkov! Delegáti zmatení, zařízení nefungovala

Volba prezidenta ČSLH? Kocourkov! Delegáti zmatení, zařízení nefungovala
Hlasování o nového předsedu ČSLH muselo proběhnout pomocí lístků. Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

V sobotních jedenáct hodin se kandidáti na prezidenta Českého svazu ledního hokeje sešli v pražském Clarion Congress Hotelu, kde se konala volba nového šéfa Českého hokeje, ve kterém byl v prvním kole zvolen Alois Hadamczik. Krátce po sedmnácté hodině se začalo se samotným hlasováním, ale to ani zdaleka po technické stránce neproběhlo podle představ. Elektronická zařízení nefungovala, a tak se muselo přejít na hlasovací lístky, kam delegáti museli napsat jméno kandidáta ručně.

Podle původního plánu si mělo šedesát delegátů projít dvěma testovacími koly, aby se všichni ujasnili, že hlasovací zařízení funguje. V nich jsme se dozvěděli, jaká je jejich nejoblíbenější zvíře a barva, nicméně ani v jednom případě neodeslali všichni volící svůj hlas, a tak se přešlo do třetího kola, kde dostali jasný pokyn, aby všichni zmáčkli jedničku, přesto se v tajné volbě stalo, že jeden z delegátů zvolil číslo tři. 

Po pěti testovacích pokusech se konečně přešlo na ostré hlasování. Ani to ale neproběhlo podle představ. Hlasovací zařízení totiž dvěma delegátům nefungovalo, a tak se řešilo, co dál. Hlasování nakonec neprošlo, a tudíž šéf Vítkovic Aleš Pavlík navrhl, aby se přešlo na papírky. Stejně to vnímal i viceprezident Petr Bříza. "Seberte hlasovací zařízení a rozdejte hlasovací lístky," zavelel. 

Související obsah

Na řadu tak přišly klasické hlasovací lístky, kam měli delegáti napsat jméno svého kandidáta a následně jej vhodit do urny. Smělo se napsat pouze jedno jméno, bez škrtání. V opačném případě by byl hlas neplatný. Následovalo přepočítávání hlasů. 

Po čtyřiceti minutách po začátku celého procesu bylo konečně hotovo. Už v prvním kole byl zvolen Alois Hadamczik, který získal 31 hlasů. Na druhém místě se umístil Jiří Šlégr s 16 hlasy, 5 hlasů dostal Dominik Hašek, 4 Bedřich Ščerban a 2 Otakar Černý. Platných hlasů tak nakonec bylo započítáno 58.

Alois Hadamczik byl hostem Třetího poločasu po letošních olympijských hrách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události