Motorsport

Rally Hustopeče poosmé ovládl Kopecký. V těsném souboji porazil Pecha

Rally Hustopeče poosmé ovládl Kopecký. V těsném souboji porazil Pecha
Dvojice Jan Kopecký a Jan Hloušek s vozem Škoda Fabia Rally2 Evo Zdroj: Lukáš Chum

Během pátku a soboty se jel již 17. ročník hustopečské rally. Očekával se opět především souboj Jana Kopeckého a Václava Pecha, ke kterému nakonec došlo. Prvně jmenovaný nakonec zvítězil o 6,3 sekundy.

Letošní rally mezi vinicemi doznala oproti loňsku několika změn a několik rychlostních zkoušek bylo pozměněno, nicméně obávané šotolinové úseky zůstaly. Celkem se jelo 12 rychlostních zkoušek s celkovou délkou 146,52 kilometru.

Už od úvodu bylo jasné, že půjde opět o velmi vyrovnanou soutěž, stejně jako tomu bylo na třech předchozích podnicích českého šampionátu. Po třech dokončených "erzetách" měl Kopecký s Pechem stejný čas. Nicméně po první etapě už byl v lehkém vedení Kopecký, jelikož Pechovi nevyšla poslední RZ.

Související obsah

​Během sobotního programu už Kopecký před sebe Pecha nepustil a stále si udržoval náskok. Nakonec soutěž dokončil jako nejrychlejší s časem 1:18:12,4 a svého soupeře za sebou nechal o 6,3 sekundy. Díky tomu se tak opět přiblížil obhajobě titulu českého mistra.

Do celkového pořadí se snažil promluvit také Filip Mareš, který za vítězem zůstal pouze o 11,5 sekundy a poslední rychlostní zkoušku dokonce ovládl. Celkově šest jich vyhrál Kopecký a pět Pech. České mistrovství pokračuje 9. a 10. července Rally Bohemia.

Reportáž z Rally Hustopeče můžete sledovat v pondělí 27. června na Nova Sport 1 v pořadu Český motorsport.

Konečné pořadí Rally Hustopeče:

1. Jan Kopecký / Jan Hloušek (Škoda Fabia Rally2 Evo) – 1:18:12,4
2. Václav Pech / Petr Uhel (Ford Focus WRC) – +6,3
3. Filip Mareš / Radovan Bucha (Škoda Fabia Rally2 Evo) – +11,5

Na konci května proběhla také Rally Český Krumlov, které se zúčastnilo pře sto posádek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události