Motorsport

Salač Velkou cenu Německa nedojel. Českého závodníka trápí bolesti

Český jezdec Filip Salač Velkou cenu Německa nedokončil. 20letý závodník týmu Gresini Racing odstartoval do závodu ze šestnáctého místa, ale v průběhu jízdy spíše ztrácel. Deset kol před koncem pak zajel do boxů a kvůli bolavým zádům odstoupil. V Moto2 triumfoval Španěl Fernández.

Start v Moto2 vyšel skvěle domácímu závodníkovi Marceli Schrötterovi, který vystřelil z pátého místa hned na druhou příčku a zapojil se do boje o pódium.

To Filip Salač se od startu pohyboval na hranici šestnáctého místa, které si vyjel v kvalifikaci. Bohužel v průběhu závodu si český závodník nedokázal tuto pozici vylepšit a spíše ztrácel. Deset kol před koncem se pak 20letý jezdec rozhodl zajet do boxů a v závodě už nepokračovat.

Související obsah

​Podle informací Nova Sport za to mohla bolest zad, kterou si Salač způsobil ihned v první zatáčce po startu. "V první zatáčce ihned po startu dostal pořádného highsidera, který ho nakopal, a od té doby v nižší části zad měl pocit, jako by ho tam někdo bodal kudlou. Nebyl schopný to zvládnout, a tak se nějakých deset kol před cílem rozhodl, že závod ukončí, protože přes tu bolest to nešlo vydržet," řekl reportér Nova Sport a bývalý profesionální závodník Karel Abraham, který je přímo na místě. 

Po českém závodníkovi odstoupil také lídr šampionátu Celestino Vietti, který nezvládl jednu zatáčku a motorku položil. Finiš se tak nakonec rozhodoval mezi Španělem Fernándezem a krajanem Acostou. Do cíle nakonec dojel první Augusto Fernández, který se tak v celkovém pořadí Moto2 zapojuje do bitvy o titul. Druhý skončil Acosta a třetí nakonec vítěz kvalifikace Sam Lowes, jenž udržel pódium před německým jezdcem Schrötterem.

V MotoGP slaví výhru Francouz Fabio Quartararo, jenž je úřadujícím šampionem. Druhý pak skončil krajan Zarco, třetí byl Australan Miller. Naopak velmi rozzlobený byl vítěz kvalifikace Ital Bagnaia, jenž nekontaktován překvapivě spadl a přišel tak pravděpodobně o šanci na titul.

Závody MotoGP jste mohli sledovat ve zbrusu novém studiu:

Velká cena Německa:

Výsledky Moto2:

1. Augusto Fernández 39:44.019 
2. Pedro Acosta +7.704 
3. Sam Lowes +7.844 

Filip Salač nedojel

Výsledky MotoGP:

1.  Fabio Quartararo 41:12,816
2. Johann Zarco +4,939 s
3. Jack Miller +8,372 s

Výsledky Moto3:

1.  Izan Guevara 39:14.946
2.  Dennis Foggia +4.853
3. Sergio García +4.964

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události