Další sporty

Dostali padáka. Promotérská organizace zasadila ruským kickboxerům tvrdý úder

Dostali padáka. Promotérská organizace zasadila ruským kickboxerům tvrdý úder
Ruský šampion v polotěžké váze Arťom Vachitov v boxerském ringu. Zdroj: Profimedia.cz

Válka na Ukrajině už zasáhla řadu sportů, teď na invazi své země doplatili i kickboxeři, kteří patřili pod křídla promotérské organizace Glory Kickboxing. Ta se rozhodla ukončit kontrakty se všemi zápasníky ruského původu, mezi které patří i aktuální šampion polotěžké váhy Arťom Vachitov. "Vážíme si jich jako sportovců a závodníků. Tato politováníhodná situace není jejich chybou," řekl na adresu potrestaných ruských kickboxerů výkonný místopředseda organizace Scott Rudmann. Ten zároveň uvedl konkrétní důvody, proč musely být smlouvy vypovězeny.

Kickboxerská promotérská organizace Glory Kickboxing se po začátku války na Ukrajině rozhodla vyslyšet doporučení Mezinárodního olympijského výboru, a Rusové tak mohli až doposud zápasit jako neutrální soutěžící bez národní příslušnosti. 

Představitelé organizace se však teď rozhodli, že svůj přístup k ruským kickboxerům musí změnit. A po necelých čtyřech měsících od zahájení ruské invaze vypověděli všem Rusům smlouvu. A to prý v nejlepším zájmu kariéry i bezpečnosti těchto sportovců. 

"Kvůli ruské invazi, kterou naše organizace odsuzuje, se organizace Glory Kickboxing setkala s řadou překážek, jako je zákaz cestování, bezpečnostní obavy či zablokování plateb z důvodu ruských sankcí," stojí podle sherdog.com v prohlášení proslulé organizace. Ta ruské kickboxery vymaže ze svých žebříčků a umožní jim zápasit jinde.

"Rádi bychom hluboce poděkovali ruským sportovcům za spolupráci v této náročné době a za jejich historické výkony v naší lize. Vážíme si jich jako sportovců, závodníků a přátel a tato politováníhodná situace není jejich chybou," uvedl k situaci výkonný místopředseda Glory Kickboxing Scott Rudmann.

Kolik kickboxerů bylo propuštěno, není jasné. Jisté je to, že se věc týká i aktuálního šampiona polotěžké váhy Arťoma Vachitova. Kvůli jeho propuštění Glory Kickboxing rychle oznámila zápas, aby uvolněný pás získal nového majitele. V srpnu se tak v Düsseldorfu utkají Luis Tavares a Sergej Maslobojev.

Související obsah

​Glory Kickboxing se tak zachovala velmi radikálně. MMA organizace Bellator například nechává Rusy závodit bez zjevných omezení. PFL nechala odstranit veškeré zmínky o Rusech během vysílání, mohou ale zápasit. Některé další organizace si ruské závodníky ponechaly na soupiskách, jiné se dokonce zcela zdržely komentování ukrajinského konfliktu. 

O ruské invazi se rozpovídal i ukrajinský boxer Usyk:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události