Tenis

Nechutný incident světové jedničky. Medveděv vyhnal z hlediště svého kouče

Nechutný incident světové jedničky. Medveděv vyhnal z hlediště svého kouče
Tenista Daniil Medveděv. Zdroj: Profimedia.cz

Ruský tenista Daniil Medveděv se zachoval jako pořádný hulvát. Ve finále travnatého turnaje v Halle proti Polákovi Hubertu Hurkaczovi totiž neunesl tíhu okamžiku a začal nadávat svému kouči Gillesi Cervarovi. Ten na sebe nenechal křičet a opustil hlediště. A to i před zraky manželky svého svěřence, která trapné situaci přihlížela z první řady.

Světová tenisová jednička si vybila na svém kouči frustraci na startu druhé sady. Tu první Medveděv prohrál 1:6 a nepodařil se mu ani vstup do té následující, v níž ihned ztratil své podání. 

Nahromaděný vztek uvolnil křikem na Cervaru, který si okamžitě sbalil věci a odešel. Všemu navíc přihlížela Medveděvova partnerka, které byla celá situace nejspíš hodně trapná. 

https://www.instagram.com/p/Ce_U5crsLrr/

Komentátor, jenž se snažil Medveděvova slova odtušit, se nechal slyšet, že není jisté, co konkrétně Rus řekl, ale podstata podle něj byla jasná. I podle Cervarovy reakce.

"Gilles Cervara už viděl příliš. Nejsem si jistý, jestli tam bylo něco řečeno, ale kouč opouští arénu. Nemohu uvěřit tomu, co jsem tady viděl," prohlásil podle listu Express komentátor a dal najevo, že se mu incident vůbec nelíbil. "Pro světovou jedničku a její tým je to nechutné," doplnil.

Související obsah

​​Medveděv se sice nakonec uklidnil a po porážce 1:6 a 4:6 svému soupeři pogratuloval k vítězství, místo aby se omluvil svému trenérovi, zpytoval svědomí směrem ke své ženě. "Darjo, díky moc za tento týden. Není snadné být se mnou někdy na kurtu, ale doufejme, že příště to bude jednodušší a mnohem lepší," vzkázal partnerce.

Frustrace přitom mohla vyplynout na povrch i kvůli tomu, že ruský tenista prohrál už druhé finále v řadě. Na turnaji v nizozemském Hertogenboschi před osmi dny padl rovněž ve finále, a to s domácím Van Rijthovenem.

Medveděvovi se v poslední době nedaří úplně podle představ. Na nedávném French Open vypadl už v osmifinále:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události