Fotbal

PSG loví Zidana. Hvězdný hráč i trenér ale míří daleko výš

PSG loví Zidana. Hvězdný hráč i trenér ale míří daleko výš
Zinedine Zidane Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalová legenda Zinédine Zidane je jako trenér už více než rok bez práce, teď to však vypadá, že by si mohl najít nový tým. O jeho služby mají velký zájem zástupci francouzského PSG, sám bývalý záložník však prý míří daleko výš. Po MS v Kataru a případném odchodu Didiera Deschampse by se totiž chtěl ujmout uvolněného postu kouče francouzského národního týmu.

Jako trenér vyhrál s Realem třikrát Ligu mistrů, dvakrát triumfoval ve španělské lize a se svým týmem uspěl i na MS klubů či v Superpoháru UEFA. Loni v květnu však hvězdný Zinédine Zidane Pyrenejský poloostrov opustil a byl bez angažmá. 

Teď to vypadá, že začne zase trénovat. O jeho služby mají eminentní zájem představitelé PSG. Jejich klub je sice ve francouzské lize bezkonkurenční, na evropské scéně už to však tak valné není, a tak hledají někoho, kdo by mužstvo dovedl ke kýženým trofejím. A vybrali si právě populárního "Zizoua". 

I když má v klubu až do roku 2023 platný kontrakt Mauricio Pochettino, tak je prý na pokraji vyhození. PSG se s ním údajně už na odchodu dohodlo.

Související obsah

Zidane se naopak s vlastníky PSG dokonce setkal v katarském Dauhá, podle zákulisních informací ho však prozatím nezlákali. Devětačtyřicetiletá legenda navíc údajně chce něco víc. Tím nemá být nic jiného než post hlavního kouče francouzské reprezentace. 

U týmu ze země galského kohouta by mohl po letošním MS v Kataru skončit Didier Deschamps, a prestižní post by se tak mohl uvolnit.  

Loni v květnu skončil Zinédine Zidane na lavičce madridského Realu, teď by mohl mít nové angažmá:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události