Fotbal

Další hráč opouští Slavii. Míří do Řecka, kde se potká s Tomášem Vaclíkem

Další hráč opouští Slavii. Míří do Řecka, kde se potká s Tomášem Vaclíkem
Denis Alijagič v dresu Liberce Zdroj: Profimedia

Fotbalovou Slavii opouští další hráč. S týmem se loučí český útočník Denis Alijagič, jenž míří do řeckého Olympiakosu Pireus, kde se potká i s brankářem Tomášem Vaclíkem.

Slavia už se s úřadujícím řeckým mistrem domluvila na přestupu. A to i díky tomu, že samotný Alijagič vyjádřil velký zájem odejít do ciziny. "Vzhledem k tomu, že přišla velmi zajímavá nabídka a hráč neměl hlavu nastavenou na to, aby se popral o pozici ve Slavii, rozhodli jsme se ho uvolnit. Součástí transferu je i vyšší procentuální podíl na případném dalším Alijagičově přestupu," řekl pro klubový web sportovní ředitel Jiří Bílek.

Devatenáctiletý Alijagič je mládežnickým reprezentantem, který letošní podzimní část strávil na hostování ve Vlašimi ve Fortuna národní lize. Za čtrnáct zápasů se dokázal jedenáctkrát gólově prosadit a byl nejlepším podzimním střelcem soutěže.

Související obsah

​Na zimní přípravu si ho trenér Jindřich Trpišovský vytáhl zpátky do Slavie a Alijagič odletěl s týmem na soustředění do portugalského Algarve. V nabitém kádru se ale neprosadil a na jaře hostoval v Liberci.

Jenže ani tam si o místo v základní sestavě neřekl a nastoupil pouze do pěti zápasů, ve kterých neskóroval. Odehrál ještě čtyři zápasy z liberecké "béčko", kde vstřelil dva góly. Nyní se pokusí prosadit v Olympiakosu, kde si zahraje s českým brankářem Tomášem Vaclíkem.

Přestup hlásí také zahraničí. Antonio Rüdiger přestoupil z Chelsea do Realu Madrid:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události