Hokej

Slováci a teď i Čech. Zkušený útočník by měl podepsat smlouvu v KHL

Slováci a teď i Čech. Zkušený útočník by měl podepsat smlouvu v KHL
Český hokejista Rudolf Červený (vlevo) v dresu Rigy. Zdroj: Profimedia.cz

Český hokejový útočník Rudolf Červený jde proti proudu, stejně jako několik Slováků. Dvaatřicetiletý hráč, který se může pyšnit 26 starty za seniorskou reprezentaci, by prý měl podepsat smlouvu s ruským Vladivostokem a v příští sezoně hrát KHL.

V uplynulé sezoně nastupoval Červený za Dinamo Riga. Poté, co klub odstoupil kvůli válce na Ukrajině z KHL, dohrával Červený soutěžní ročník ve finském Oulu. V Kontinentální hokejové lize by ale měl působit i nadále. 

Podle informací hokej.cz by údajně měl podepsal kontrakt s Admiralem Vladivostok. Ten skončil v tabulce Východní konference na předposledním, tedy 11. místě, a nepostoupil ani do play-off. 

Červený tak navázal na tři slovenské hokejisty – Michala Čajkovského, Christiána Jaroše a Michala Krištofa, kteří se rovněž rozhodli, že i navzdory politické situaci a válce na Ukrajině budou hrát v Rusku. A stejně jako oni se stal terčem kritiky.

Související obsah

​Dvaatřicetiletý forvard tak řeší úplně jiné starosti než další Češi Michal Jordán a Libor Šulák. Ti mají v KHL platné smlouvy a snaží se z nich naopak vyvázat.

Válka na Ukrajině už trvá skoro čtyři měsíce a zasahuje i do světa sportu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události