Fotbal

Je to na spadnutí. Hvězdný Bale nejspíš bude hrát jen druhou ligu

Je to na spadnutí. Hvězdný Bale nejspíš bude hrát jen druhou ligu
Fotbalista Gareth Bale Zdroj: profimedia.cz

Na začátku června se hvězdný útočník Gareth Bale rozloučil s madridským Realem, kde s malou přestávkou strávil posledních devět let. Dlouho se tak spekulovalo o tom, kam dvaatřicetiletý velšský reprezentant zamíří. Teď už je prý nejspíš jasno. Bývalý hráč bílého baletu, Tottenhamu či Southamptonu by si údajně měl plácnout s druholigovým Cardiffem.

Co by se mohlo zdát jako nesmysl, začíná získávat reálné obrysy. Věhlasný Gareth Bale by se mohl stát jednou z letních posil druholigového Cardiffu. Podle informací Eurosportu už dokonce navštívil středeční trénink týmu a setkal se s trenérem Stevem Morisonem. Zkušeného forvarda si v mužstvu přejí i jeho předseda Mehmet Dalman a majitel Vincent Tan.

To, kde bude působit, by Bale mohl rozseknout takřka měsíc poté, co oznámil, že po devíti letech končí v madridském Realu. S bílým baletem vybojoval řadu trofejí. Pětkrát se radoval z triumfu v Lize mistrů a třikrát z titulu ve španělské lize. V klubu však postupně ztrácel svou pozici a sezonu 2020/2021 dokonce strávil na hostování v Tottenhamu. 

Související obsah

​Teď by se mohl na ostrovy, kde s velkým fotbalem začínal, vrátit. A to i přesto, že ještě nedávno byly ve hře třeba Tottenham nebo celky ze zámořské MLS. V Cardiffu by se prý Bale měl možnost v klidu připravit na podzimní světový šampionát, který se uskuteční na přelomu listopadu a prosince v Kataru.

Pro velšský celek hovoří i fakt, že se v Cardiffu fotbalista narodil a fotbalově vyrostl, než se v roce 1999 přesunul do Southamptonu. 

Mesut Özil už má o pokračování kariéry vcelku jasno. Nejspíš se bude věnovat něčemu jinému:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události