Motorsport

Jdi radši do důchodu. Legenda formule 1 radí trápícímu se Hamiltonovi

Jdi radši do důchodu. Legenda formule 1 radí trápícímu se Hamiltonovi
Závodník formule 1 Lewis Hamilton Zdroj: profimedia.cz

Veleúspěšnému závodníkovi formule 1 Lewisi Hamiltonovi se v letošní sezoně příliš nedaří a on i jeho tým čelí kritice. Teď se do hvězdného jezdce pustil i legendární Jackie Stewart. Ten Britovi doporučil, aby se odebral do sportovního důchodu a nekazil si pověst.

Hamilton letos výrazně zaostává za svými výsledky z minulých sezon, v nichž se hned sedmkrát radoval z titulu mistra světa. Loni skončil jen těsně druhý za Maxem Verstappenem, od té doby se mu však vůbec nedaří.

V průběžném pořadí šampionátu je až na šesté příčce, což je prozatím jeho nejhorší umístění v kariéře. Na první příčku ztrácí už 98 bodů a kromě špatných výsledků musí snášet i ostrou kritiku. 

Teď se do Brita opřel i legendární jezdec Jackie Stewart. Sedmatřicetiletou ikonu posledních let vyzval k tomu, aby odešla do sportovního důchodu, nekazila si pověst a chránila svůj odkaz v motorsportu.

"Je čas, aby odešel," nechal se slyšet trojnásobný mistr světa s tím, že by se měl Hamilton věnovat naplno svým zálibám. "Má hudbu, kulturu, miluje oblečení a obchod s ním by pro něj byl naprosto vhodný. Jsem si jistý, že bude velmi úspěšný, protože vydělal obrovské množství peněz – právem, protože byl nejlepší ve své době," uvedl Stewart podle deníku Daily Mail.

Související obsah

​"Lewis je ve skupině s Ayrtonem Sennou a Alainem Prostem. Nebo možná i s Jackiem Stewartem. Škoda, že neskončil na špici," doplnila 81letá ikona. "Bylo by moudřejší přestat než prožívat tohle. Rád bych ho viděl skončit, ale asi se to nestane," uzavřela legenda.

Hamilton se na jaře dočkal velké pocty. Byl pasován na rytíře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události