Tenis

Životní úspěch 15leté Fruhvirtové. Poprvé v kariéře ovládla na turnaji singl i debl

Životní úspěch 15leté Fruhvirtové. Poprvé v kariéře ovládla na turnaji singl i debl
Brenda Fruhvirtová Zdroj: Profimedia

Talentovaná česká tenistka Brenda Fruhvirtová se stále více prosazuje mimo svoji věkovou kategorii. V pouhých 15 letech už má na svém kontě tři vyhrané tituly na ITF turnajích ve dvouhře – naposledy triumfovala ve švýcarském městě Klosters. Navrch k tomu přidala i úspěch ve čtyřhře, kde po boku Rumunky Miriam Bulgaruové získala i druhou trofej v průběhu jednoho týdne.

Fruhvirtová se během celého turnaje prezentovala skvělými výkony. Ve všech zápasech neztratila ani jeden set. Svým soupeřkám nadělila dva kanáry a třikrát ztratila v jedné sadě pouze jednu hru. Jednoznačně nejvyrovnanější duel ji čekal ve finále, kde se utkala s krajankou Michaelou Bayerlovou, která je o osm let starší. Nakonec se ale Fruhvirtová radovala z výhry 7:5 a 7:5.

Trofej nad hlavu zvedla také o den dříve, kde po boku rumunské tenistky Miriam Bulgaruové ovládla čtyřhru. Ve finálovém zápase čelily prvním nasazeným sestrám Mordergerovým, ale nedaly jim vůbec žádnou šanci. Své soupeřky rozebraly do posledního šroubku a vyhrály 6:0 a 6:1. Vůbec poprvé se tak Fruhvirtová na jednom turnaji raduje z titulu ve dvouhře i čtyřhře mezi dospělými.

Související obsah

​Fruhvirtová se tak pomalu začíná přibližovat své o tři roky starší sestře Lindě, která už je schopná konkurovat nejlepším hráčkám na světě. Například na turnaji v Miami dokázala porazit Elise Mertensovou nebo bývalou světovou jedničku Viktorii Azarenkovou. Na svém kontě má tři vyhrané tituly, stejně jako její mladší sestra. 

Brenda a Linda Fruhvirtovy byly hosty Snídaně s Novou:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události