Fotbal

West Ham je ochotný Součka v létě pustit a určil částku. Zájem mají tři kluby

West Ham je ochotný Součka v létě pustit a určil částku. Zájem mají tři kluby
Fotbalista Tomáš Souček Zdroj: profimedia.cz

Přestup do Juventusu Součkovi nevyšel. Přesto je ale podle deníku The Sun jeho letní konec ve West Hamu stále ve hře. Zájem o českého reprezentanta mají tři anglické kluby –⁠ Newcastle, Everton a Aston Villa. Londýnský klub údajně požaduje za Součka 30 milionů liber (865 milionů korun).

V roce 2020 podepsal Tomáš Souček s West Hamem čtyřletou smlouvu, která se nyní nachýlila do své poloviny. V únoru letošního roku pak měla proběhnout jednání o jejím prodloužení, ale nedošla do zdárného konce. Podle listu The Sun to nevypadá, že by se na tom mělo v nejbližší době něco změnit. 

Londýnský klub za Součka před dvěma lety zaplatil 17 milionů liber (490 milionů korun). To není na anglické poměry příliš vysoká částka, a tak by neměl být problém jej v případě zájmu prodat se ziskem, jelikož si český hráč v Premier League udělal jméno. Zájem o Součka projevily týmy Aston Villa a Everton, které trénují fotbalové legendy Steven Gerrard a Frank Lampard, ale také Newcastle. Ten se v loňském roce stal nejbohatším fotbalovým klubem na světě. 

Související obsah

​Pokud by nějaký z těchto klubů položil na stůl v přepočtu 865 milionů korun, je West Ham ochotný o změně adresy českého hráče jednat. Jestli je tato spekulace založena na pravdě, se dozvíme v následujících týdnech. Letní přestupové období teprve začalo. 

Tomáš Souček v roce 2021 vyhrál Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události