Hokej

Zázračné dítě se zařadilo mezi legendy. Makar se stal MVP play-off

Je mu teprve 23, ale už nyní patří mezi největší hvězdy současné NHL. Obránce Cale Makar se stal teprve třetím hráčem v historii, který v jedné sezoně ovládl anketu o nejlepšího obránce ligy (Norris Trophy) a stal se zároveň nejužitečnějším hráčem finále (Conn Smythe Trophy). Tento husarský kousek se povedl naposledy Nicklasi Lidströmovi v roce 2002.

Bodově lepší byli v play-off už jen superhvězdy Connor McDavid a Leon Draisaitl. Kanadský obránce Cale Makar vstřelil osm branek a přidal jednadvacet asistencí, celkem ve dvaceti odehraných duelech nasbíral 29 bodů. Volba právě jeho jako nejužitečnějšího hráče play-off byla velmi jasným rozhodnutím.

To potvrzuje i hlasování asociace profesionálních novinářů (PHWA), která tuto anketu vyhlašuje. Podle jejích informací hlasovalo pro vítězství Makara všech osmnáct novinářů. Makar se zároveň stal nejmladším obráncem za posledních 52 let, kterému se slavnou Conn Smythe Trophy povedlo vyhrát. Bobbymu Orrovi v roce 1970 bylo 22 let a 51 dní.

Makar před necelým týdnem vyhrál také Norris Trophy pro nejlepšího obránce základní části. Vyhrát tuto trofej a stát se MVP play-off v jednom roce se povedlo naposledy Švédovi Lidströmovi v roce 2002, předtím to dvakrát dokázal také legendární Bobby Orr. 

Související obsah

Conn Smythe pro nejužitečnějšího hráče play-off mezi obránci naposledy vyhrál před dvěma lety Victor Hedman, před ním se to povedlo v roce 2015 Duncanu Keithovi a Scottu Niedermayerovi v roce 2007. Česká republika na vítěze Conn Smythe Trophy stále čeká.

"Je to něco neskutečného. Právě teď mi to připadá jako nějaká videohra. O něčem takovém sníte už od chvíle, kdy hrajete doma minihokejkami o nádoby obalené alobalem, které představují Stanley Cup," řekl pro NHL.com po zisku Stanley Cupu a Conn Smythe Trophy Cale Makar.

Cale Makar je skvělým technikem, takhle se v základní části prosadil proti Rittichovi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události