Hokej

Kometa posiluje obranu. Přivedla i bronzového medailistu z MS

Kometa posiluje obranu. Přivedla i bronzového medailistu z MS
Hokejový obránce Jan Ščotka | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Hokejové Brno nezažilo vůbec dobrý rok, a tak se letos pokouší přivádět co nejlepší posily. V pondělí Kometa oznámila hned dvě nové akvizice do obrany, jedna se dokonce účastnila úspěšného světového šampionátu ve Finsku. Tým Martina Pešouta doplnili Marek Hrbas a Jan Ščotka.

Jan Ščotka působil poslední rok ve Finsku, kde se mu bodově ale tolik nedařilo. Za Jyväskylu nasbíral v 51 zápasech osm kanadských bodů, 26 zápasů odehrál i za reprezentaci. Naskočil navíc do všech zápasů na světovém šampionátu, kde měl jednu asistenci, a dopomohl tak k bronzovým medailím.

"Kometa mi připadala jako nejlepší volba. Mám to blízko domů, rodiče a manželka se těší, že budou mít možnost chodit na moje zápasy a budeme se vídat s nejbližšími častěji," řekl pro web HC Kometa Brno vsetínský rodák.

Ščotka byl ovšem až druhou pondělní posilou moravského klubu, již ráno klub oznámil příchod Marka Hrbase z Litvínova. Devětadvacetiletý obránce v posledním ročníku vstřelil solidních osm branek, celkem zaznamenal 13 kanadských bodů. V minulosti působil například ve Spartě, Vítkovicích či v Mladé Boleslavi. 

Související obsah

​"Nějaké námluvy byly, čekal jsem na pana Zábranského, jak se vrátí z mistrovství. Domluvili jsme se a těším se na fanoušky, kteří v Brně umí vytvořit parádní atmosféru. Zažil jsem tady několik bitev v play-off jako soupeř a takové prostředí mám rád. Tým na papíře vypadá suprově, v kabině se tvoří parta, celkově mužstvo vypadá velmi dobře. Musíme tyto předpoklady dokázat i na ledě," řekl Hrbas pro klubový web.

Aktuální soupiska HC Kometa Brno:

Brankáři: Marek Čiliak, Matej Tomek, Michael Schnattinger
Obránci: Marek Ďaloga, Patrik Fajmon, Michal Gulaši, Rhett Holland, Marek Hrbas, Radek Kučeřík, Tomáš Kundrátek, Jan Sedláček, Jan Ščotka
Útočníci: Jan Dufek, Jakub Flek, Petr Holík, Luboš Horký, Radek Koblížek, Andrej Kollár, Petr Kratochvíl, Jakub Malý, Erik Meluzín, Ivo Sedláček, Kim Strömberg, Jan Süss, Eduard Šalé, Tomáš Vincour, Martin Zaťovič, Adam Zbořil

Velkou posilu oznámila v červnu také Sparta. Chytat za ní bude Josef Kořenář:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události