Další sporty

Prskavec chtěl děti na olympiádě prověřit. Rohan ho při stavění tratě krotil

Díky svým úspěchům na loňských olympijských hrách inspirovali mnoho dětí, které teď chtějí být jako oni. Zlatý vodní slalomář z Tokia Jiří Prskavec a stříbrný kanoista Lukáš Rohan stavěli na aktuálně probíhajícím desátém ročníku olympiády dětí a mládeže v Olomouckém kraji vodní slalom pro mladé následovníky.

Prskavec je známý tím, že poctivě maká a v přípravě nic neošidí. S tímto přístupem také chtěl prověřit děti ve vodním slalomu. "Trať stavěl hlavně Jířa, zatímco já mu spíš jen našeptával a snažil se ho trochu kočírovat, protože ji chtěl udělat hodně těžkou," vtipkoval Rohan, který si je vědom, jak by jejich vzájemný souboj dopadl. "Bohužel musím říct, že by určitě vyhrál Jířa, protože kajakář je vždy rychlejší než kanoista. I kdybych se snažil sebevíc, tak ho neporazím," uznal v živém vstupu ve Snídani s Novou.

Sám Rohan olympiádu dětí a mládeže nikdy nezažil, i proto si tak užívá, že dnes může předávat své zkušenosti. "Olympiáda mě minula, takže je to má první zkušenost s touto akcí. O to víc mě to mrzí, když to teď vidím. Když je na dětech vidět radost, že někam přijedeme, tak to člověka baví a naplňuje. Říká si pak, že tomu sportu taky něco vrací, o což já se snažím," řekl Rohan.

Související obsah

Mezi současnými olympioniky je však spíše výjimkou, mnoho z nich totiž touto akcí v minulosti prošlo. "Třeba Jířa Prskavec nebo Lukáš Krpálek. Propojit mladé se vzory je ohromně důležité, protože když přijedou na jejich olympiádu a vidí tu Jířu nebo Lukáše Rohana, kteří jim připraví trať, je to pro ně nejvíc," tvrdil sportovní ředitel Českého olympijského výboru a dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice Martin Doktor.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události