Tenis

Plíšková vykročila za obhajobou finále úspěšně, po velké bitvě postoupil i Veselý

Plíšková vykročila za obhajobou finále úspěšně, po velké bitvě postoupil i Veselý
Karolína Plíšková Zdroj: Profimedia

Karolína Plíšková, Tereza Martincová a Marie Bouzková se ve středu na kurtu příliš dlouho nezdržely. Prvně jmenovaná vyhrála oba dva gemy dohrávaného zápasu, který byl přerušen v úterý před půlnocí. Postupuje tak do druhého kola, když svoji krajanku porazila 7:6 a 7:5. Postup oslavila také Marie Bouzková, jež svou soupeřku zdolala ve dvou setech. V tom prvním Američance Liové dokonce nadělila kanára. Do dalšího kola postoupily také deblistky Siniaková/Krejčíková, které vyhrály jednoznačně 6:1, 6:1. S turnajem se naopak loučí deblistka Renata Voráčová. Překvapivě jednoznačnou porážku si připsala třetí hráčka světového žebříčku Anett Kontaveitová, která s Němkou Jule Niemeirovou prohrála 4:6, 0:6. Český tenista Jiří Veselý po pětisetové bitvě porazil Španěla Fokinu.

Karolína Plíšková a Tereza Martincová rozehrály své utkání už v úterý večer. Lépe do zápasu vstoupila Martincová, když vzala soupeřce podání, ale sedmá hráčka světa si jej vzala okamžitě zpátky. Následně převzala favoritka utkání kontrolu nad prvním setem, když se dostala do vedení 5:2 a nic nenasvědčovalo, že by mělo dojít k nějakým komplikacím. Nakonec se ale stalo. Martincová odvrátila setbol, což ji nakoplo k tomu, aby srovnala na 5:5. První sada nakonec zamířila do tiebreaku, který ale nabídl jednoznačnou podívanou. Obhájkyně finále z loňského roku vyhrála zkrácenou hru 7:1 a šla do vedení 1:0 na sety. 

Vyrovnaný byl i druhý set. Až do stavu 5:5 si obě hráčky navzájem vzaly jedno podání, ale poté byl zápas přerušen, jelikož se přiblížila půlnoc. Na dohrávku tak musely české tenistky čekat do druhého dne, když nastoupily na kurt po 15. hodině po skončení zápasu mezi Kontaveitovou a Niemeirovou. Na kurtu se ale příliš dlouho nezdržely. Plíšková soupeřce okamžitě vzala servis a následně i úspěšně dopodávala. Odehrály pouze dvanáct výměn. Bývalá světová jednička tak postupuje do druhého kola, ve kterém se utká s domácí Britkou Boulterovou. 

Jako poslední česká zástupkyně v singlu naskočila na kurt Marie Bouzková, která vyzvala Američanku Liovou. A začala více než dobře. Úvodní sadu totiž opanovala 6:0 a protivnici nadělila kanára. Druhý set už tak jednoduchý nebyl, Češka však nakonec triumfovala 6:3 a postoupila dál. 

Související obsah

Úspěšný vstup do turnaje zaznamenaly také deblistky Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková. V prvním kole nedaly svým soupeřkám Lechemiaové a Parrizasové-Diazové žádnou šanci, když vyhrály 6:1, 6:1​. Tolik se už nedařilo Renatě Voráčové po boku Kaii Kanepiové, když prohrály s dvojicí Barnettová/Nichollsová 1:6, 6:4, 2:6

K velmi překvapivému výsledku došlo už ve zmíněném utkání mezi Kontaveitovou a Niemeirovou. Favorizované Estonce, které patří třetí místo ve světovém žebříčku, utkání vůbec nevyšlo a prohrála 4:6 a 0:6. Nezlomí tak prokletí na Wimbledonu, kde se v kariéře dostala nejdále do třetího kola. 

Jiří Veselý také postupuje. I když se proti Španělu Fokinovi pořádně nadřel. Vyhrál sice první set, ty druhé dva však prohrál a ve čtvrté sadě se musel vzchopit. To se mu povedlo a dotáhl duel do pátého setu. V něm nakonec vyhrál kuriózně – díky trestnému bodu, který soupeř vyfasoval v supertiebreaku za vzteklé odpálení míčku.

Středeční výsledky českých hráčů ve Wimbledonu:

J. Veselý –⁠ A. Davidovich Fokina 3:2 ( 6:3, 5:7, 6:7, 6:3 a 7:6)

Ka. Plíšková –⁠ T. Martincová 2:0 (7:6, 7:5)

M. Bouzková –⁠ A. Liová 2:0 (6:0, 6:3)

K. Kanepiová/R. Voráčová –⁠ A. Barnettová/D. Nichollsová 1:2 (1:6, 6:4, 2:6)

B. Krejčíková/K. Siniaková –⁠ N. Parrizasová-Diazová/E. Lechemiaová 2:0 (6:1, 6:1)

Skvělou formu měla před Wimbledonem Petra Kvitová, která vyhrál turnaj v Eastbourne:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události