Tenis

Skandál na French Open. Celá šatna byla nemocná, ale mlčelo se, uvedla tenistka

Skandál na French Open. Celá šatna byla nemocná, ale mlčelo se, uvedla tenistka
Letošní French Open čelí pořádnému skandálu (ilustrační foto). | Zdroj: Profimedia.cz

Letošní French Open už je sice minulostí, teď ale vyplavaly na povrch skutečnosti, které jsou hodně skandální. Tenistka Alize Cornetová totiž přiznala, že řada hráčů a hráček nejspíš onemocněla covidem-19. Takřka nikdo to však nedal najevo. Samy tenistky prý uzavřely speciální dohodu. " Všechny jsme měly příznaky – infekci v krku či mírnou horečku, ale přešly jsme to. Měly jsme mezi sebou dohodu, že se nenecháme testovat," prozradila dvaatřicetiletá matadorka.

V Londýně se naplno rozběhl třetí grandslam sezony, ten druhý, French Open, ale i po skončení zabředl do pořádné šlamastyky. Zkušená tenistka Alize Cornetová totiž v rozhovoru pro list L'Equipe prozradila, že spousta hráčů a hráček prodělala během turnaje nejspíš covid-19. 

Téměř nikdo se však nenechal otestovat, aby si nezadělal na potíže. "Celá šatna byla nemocná, jako jedna z mála skončila jen Barbora Krejčíková," uvedla podle sportskeeda.com příklad hráčky, jež kvůli pozitivnímu testu na koronavirové onemocnění z pařížského grandslamu odstoupila. Ostatní tenistky uzavřely určitou dohodu.

Související obsah

"Všechny jsme měly příznaky – infekci v krku či mírnou horečku, ale přešly jsme to. Měly jsme mezi sebou dohodu, že se nenecháme testovat, abychom se nedostaly do problémů. Viděla jsem dívky v maskách, protože to nechtěly předávat dál, ale nerada bych k tomu dodávala víc," přiznala Francouzka. Svá ostrá tvrzení později opravila s tím, že má ohledně nákazy covidem-19 pouze podezření, které nemůže opřít o důkazy. 

I tak ale rozpoutala pořádnou bouři. Vedení WTA i French Open prohlásila, že se k celé situaci vyjádří. Zatím se tak ale nestalo. 

Barboře Krejčíkové se na French Open nedařilo. Ze dvouhry vypadla a ze čtyřhry ji vyřadil covid-19:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události