Hokej

Kdo je v NHL nejrychlejší a má nejtvrdší střelu? Těmto statistikám vládnou Češi

Martin Nečas slaví gól proti Predators
Martin Nečas slaví gól proti Predators Zdroj: Profimedia

Sezona v NHL definitivně skončila. Ze zisku Stanley Cupu se radují hokejisté Colorada, kteří zvedli pohár nad hlavu po dlouhých 21 letech. Jedním z nich byl i Pavel Francouz, který se tak stal třetím českým gólmanem, který tohoto úspěchu dosáhl. Alespoň čestných vítězství se dočkali také Martin Nečas a Radko Gudas, kteří ovládli oficiální statistiky v rychlosti bruslení, respektive nejtvrdší střele.

Který hráč dosáhl v základní části NHL na ledě největší rychlosti? Na tuto otázku už fanoušci znají odpověď. Na sociálních sítích to zveřejnilo marketingové oddělení NHL. Hádali byste, že to bude Connor McDavid, Nathan MacKinnon nebo Alex Formenton? Zmýlili byste se.

Největší rychlost ze všech hokejistů v nejslavnější lize světa vyvinul útočník Caroliny Hurricanes Martin Nečas, když mu naměřili lehce přes 40 km/h. Na druhém místě najdeme levé křídlo z Ottawy Alexe Formentona a třetí je podle mnohých nejlepší útočník NHL Connor McDavid. 

https://www.instagram.com/p/CfZx0x0MKOs/?igshid=YmMyMTA2M2Y%3D&fbclid=IwAR0LjoWS07UzdSq1cHoEqKZzzrRk69Z3iC1pe3z-LcXrabNmjLBb23YRZ9Q

Českého hokejistu najdeme na čele i další sledované statistiky. Obránce Radko Gudas z Floridy byl vyhlášen jako hráč, který v základní části vyprodukoval nejtvrdší střelu. Jeho vyhlášený projektil letěl rychlostí 163 km za hodinu.

Související obsah

​Hned třikrát pak v nejlepší desítce nejrychlejších střel najdeme obránce Ryana Pulocka, který se svými pokusy obsadil druhé, čtvrté a šesté místo. Není velkým překvapením, že této statistice vládnou především obránci, kteří jsou zvyklí často střílet od modré čáry. Jedinými útočníky, kteří se prosadili do první desítky, jsou na třetím místě Tage Thompson z Buffala Sabres a Patrik Laine z Columbusu Blue Jackets. 

Radko Gudas nemá pouze tvrdou střelu, ale umí se taky velmi dobře prát:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události