Další sporty

Zbláznil se?! Ecclestone označil Putina za dobrého člověka, viník je prý Zelenskyj

Zbláznil se?! Ecclestone označil Putina za dobrého člověka, viník je prý Zelenskyj
Vladimir Putin a Bernie Ecclestone Zdroj: Profimedia

Už více než čtyři měsíce trvá válka na Ukrajině, při které po ruské invazi umírají tisíce nevinných lidí. Přesto se ve veřejném prostoru najdou lidé, kteří činy Vladimira Putina jsou ochotni omlouvat a bagatelizovat. Jedním z nich je také bývalý majitel Formule 1, legendární Bernie Ecclestone. V rozhovoru pro Good Morning Britain označil ruského agresora za rozumného člověka a civilní ztráty na životech podle něj nebyly úmyslné.

91letý Ecclestone je dlouholetým Putinovým přítelem, když se sblížili v roce 2014 po představení Velké ceny Ruska. Mnohokrát spolu byli k vidění na různých sportovních akcích při družném rozhovoru, jak si povídají nebo smějí. Na Ecclestonově názoru na ruskou hlavu státu nic nezměnily ani poslední čtyři měsíce, kdy jeho vojáci zavraždili na Ukrajině tisíce nevinných lidí. 

"Putin dělá jen to, co si myslí, že je pro Rusko dobrá věc," nastiňuje svůj pohled na věc Ecclestone. "Putin je stejně jako já obchodník. Čas od času bohužel děláme chyby, a když uděláte chybu, musíte udělat vše pro to, abyste ji napravili," doplnil bývalý majitel Formule 1, který Putina označil za dobrého člověka, jenž má úroveň. 

Související obsah

​Za viníka stále trvajícího konfliktu na Ukrajině Ecclestone spíše označil ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. "Myslím si, že kdyby vedl svoji zemi správně –⁠ mám na mysli toho druhého člověka na Ukrajině... Chápu, že býval komikem, ale zdá se mi, že chce v této roli pokračovat. Myslím, že kdyby o všem lépe přemýšlel, určitě by vynaložil dost úsilí, aby promluvil s panem Putinem, který je rozumný člověk a naslouchal by mu, pravděpodobně by s tím něco udělal," vyjádřil Ecclestone svůj kontroverzní názor. 

Moderátor pořadu se jej posléze zeptal, jak by ospravedlnil tisíce mrtvých na Ukrajině. Ecclestone odpověděl: "Nebylo to úmyslné. Vzpomeňte si, když si Američané přivlastňovali země, které s nimi nemají nic společného. Jsem si jistý, že kdyby Ukrajinci chtěli se situací ve své zemi opravdu něco dělat, tak by se situace změnila," věří Ecclestone. 

Související obsah

Sám Ecclestone ale s Putinem o situaci na Ukrajině nemluvil. "Jsem si naprosto jistý, že by znovu tuto operaci nezačal, ale určitě to nezamýšlel jako válku. Myslím, že sám přemýšlel o tom, jaký je na Ukrajině nepořádek. Asi to nepotřebuje připomínat," uzavřel Ecclestone, který zároveň zmínil, že by byl rád, aby řídil celou Evropu a invazi na Krym podnikl jen proto, aby spojil Rusko zase dohromady. "Nejsem zastáncem demokracie. Potřebujete diktátora, který rozhodne, co udělá. V demokracii se to rozmělňuje," řekl Ecclestone. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události