Motorsport

Hamilton se pustil do Ecclestonea: Svět nepotřebuje slyšet jeho názory

Hamilton se pustil do Ecclestonea: Svět nepotřebuje slyšet jeho názory
Zdroj: profimedia.cz

Hvězda současného motorsportu, rekordman Lewis Hamilton, se opřela do prohlášení bývalého majitele organizace F1. Bernie Ecclestone totiž nazval Vladimira Putina dobrým člověkem, jenž má úroveň. Britský jezdec například řekl, že svět nepotřebuje slyšet někoho, jako je právě jednadevadesátiletý obchodník.

"Putin dělá jen to, co si myslí, že je pro Rusko dobrá věc. Je stejně jako já obchodník. Čas od času bohužel děláme chyby, a když uděláte chybu, musíte udělat vše pro to, abyste ji napravili," řekl bývalý majitel Formule 1, který Putina označil za dobrého člověka, jenž má úroveň. 

Proti jeho prohlášení se naprosto jasně ohradil Lewis Hamilton, který má ve světě sportu opravdu velké slovo. "Nepotřebujeme slyšet názory člověka, který věří ve válku, vysídlování a zabíjení lidí," řekl Lewis Hamilton v předvečer prvních tréninků na jeho domácí půdě.

Související obsah

Sedminásobný mistr světa nemůže věřit tomu, co Ecclestone o současné situaci řekl. "Tohle nás vrátí o desítky let zpátky, a to jsme dosud nezažili ten pravý nápor bolesti," pokračoval Hamilton. 

Proti názorům bývalého majitele se distancovalo i současné vedení nejprestižnějších závodů na světě. Vztahy s Ruskem ukončila F1 již v březnu, tehdy to Ecclestone nechápal. "Nedává to smysl, ať se na to díváte z jakéhokoli úhlu," pronesl pro agenturu AP.

Lewis Hamilton byl pasován na rytíře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události