Tenis

Bouzková vyřadila další nasazenou hráčku a je v osmifinále. Veselý končí

Bouzková vyřadila další nasazenou hráčku a je v osmifinále. Veselý končí
Marie Bouzková Zdroj: Profimedia

Slavný Wimbledon pokračoval dalšími zápasy třetího kola, ve kterém se představila Marie Bouzková a Jiří Veselý. Česká tenistka nastoupila proti Alison Riskeové a vyhrála 2:0 na sety. Naopak se nedařilo Jiřímu Veselému, jenž ve třech sadách padl s Tommym Paulem.

Bouzková předvedla v prvním setu parádní jízdu. Od stavu 2:2 neztratila ani jeden gem a zvítězila poměrně snadno 6:2. Ve druhém setu to bylo až do stavu 4:3 vyrovnané a obě hráčky si držely své podání.

Jenže následně česká hráčka čistou hrou 28. nasazenou tenistku brejkla a podávala na vítězství. Ale poslední gem nebyl bez problémů. Bouzková prohrávala 15:40, ale ze svízelné situace se dostala a nakonec vyhrála 6:3. Česká bojovnice se tak poprvé v historii dostala do osmifinále grandslamu. Tam ji čeká vítězka duelu mezi Čang Šuaj a Caroline Garciaovou.

Související obsah

​Nedařilo se Jiřímu Veselému, kterého během celého zápasu s Tommym Paulem trápily bolesti zad. V prvním setu ztratil jedno podání a prohrál 3:6. V dalších sadách to bylo ještě horší a pokaždé přišel o dvě podání. Druhý a třetí set tak prohrál pokaždé shodně 2:6.

České výsledky na Wimbledonu:

J. Veselý – T. Paul 3:6, 2:6, 2:6
Čas zápasu: 1:34

M. Bouzková – A. Riske 6:2, 6:3
Čas zápasu: 1:28

Na Wimbledonu letos nadchnul Andy Murray, který podal spodem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události