Tenis

Takto se jí na Wimbledonu. Fanoušky pobouřilo drahé kuře s nugetou

Takto se jí na Wimbledonu. Fanoušky pobouřilo drahé kuře s nugetou
Ilustrační foto: takto se jí na Wimbledonu | Zdroj: profimedia.cz

Zatímco na kurtu bojují největší hvězdy současného tenisu, fanoušky na sociálních sítích pobouřil chudě vypadající talíř kuřete s hranolky a jednou nugetou. "To je vážně předražené," napsal jeden z uživatelů k porci za 320 korun.

Ke slavnému tenisovému turnaji tradičně patří jahody se smetanou a ginový koktejl pimm's cup, ale bylo to smažené kuře s hranolky a sálat coleslaw z kuchyně All England Clubu, co rozbouřilo fanoušky na sociálních sítích.

Když Sport Scran, který na twitteru pravidelně informuje o jídle servírovaném na sportovních stadionech, sdílel nevábně vypadající porci za 11 liber (v přepočtu 320 korun), rychle se začaly hromadit pobouřené reakce. "To je vážně předražené," píše jeden. "Tohle je to nejsmutnější kuře, které jsem za poslední dobu viděl," píše druhý a další zavtipkoval: "Jo, tohle je moje nejoblíbenější jídlo: stehno, křídlo a jedna nugeta." Další návštěvník slavného turnaje později doplnil fotografii čepovaného piva, za které zaplatil 7 liber (200 korun).

https://twitter.com/lambertusc/status/1542067580046917633

Na porci smaženého kuřete zareagoval i britský účet slavného řetězce KFC: "No, to nám vážně zkazilo den… Wimbledone, potřebujete nového sponzora?"

Související obsah

Až 40 000 lidí má letos navštívit slavný Wimbledon. ​Diváci se mohou občerstvit hned na několika místech a na výběr mají z řady bister, barů a stánků různých cenových kategorií. Nechybí místa s tradičním anglickým sendvičem či zmíněnými jahodami se smetanou. Ikonický dezert na Tea Lawn stojí kolem 71 korun. Jeho tradice sahá až na začátek 16. století, kdy Thomas Wolsey, pobočník krále Jindřicha VIII., jednoduchý dezert poprvé servíroval. Rychle se těšil oblibě a našel si cestu až na slavný Wimbledon. Ročně se během turnaje prodá až kolem 190 tisíc porcí. 

Ilustrační foto | Zdroj: profimedia.cz

​​Pořadatelé na oficiálním webu lákají do restaurace The Wingfield, kde tříchodové menu vyjde na 95 liber (2 730 korun), či do nově zřízeného baru Centenary s mořskými plody. Talíř pro dvě osoby s krevetami, krabím masem, kaviárem, uzeným lososem a lososovou roládou doplněný o pečenou bramboru a ředkvičkový salátek vyjde na 70 liber (přes 2 tisíce korun). Nechybí ani možnost vychutnat si tradiční piknik pro dvě osoby  ať už přímo na místě dění, nebo ho lze objednat domů. Obědový koš s paštikou z makrely, sušenkami, ikonickým masovým koláčem, salátem, kuskusem, pečeným kuřetem, variací sýrů a dvěma dezerty stojí 80 liber (přes 2 200 korun) + donáška. Koš pro odpolední čajový dýchánek vyjde na 60 liber (1 720 korun) + donáška.

Čeští návštěvníci mohou na turnaji najít i domácí pivo. Třetinka lahvového Staropramenu stojí přes 150 korun.

O ikonickém dezertu v minulosti poreferoval přímo na místě dění i reportér TV Nova Martin Čermák:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události