Tenis

Po 37 vítězných zápasech přišla stopka. Šwiateková padla ve 3. kole Wimbledonu

Po 37 vítězných zápasech přišla stopka. Šwiateková padla ve 3. kole Wimbledonu
Iga Šwiateková | Zdroj: Profimedia

Byla to neskutečně dlouhá série. Dokonce šlo o nejdelší vítěznou šňůru na okruhu WTA v tomto tisíciletí. Polská tenistka Iga Šwiateková po 37 zápasech prohrála. Ve 3. kole Wimbledonu padla s Francouzkou Alizé Cornetovou 4:6 a 2:6.

Vypadalo to, že ji letos už nikdo nezastaví. Šwiateková hrála v neskutečné pohodě a sbírala jedno vítězství za druhým. Naposledy prohrála v únoru v Dubaji, kde nestačila na Lotyšku Jelenu Ostapenkovou. Nikdo v tomto tisíciletí nemá na okruhu WTA delší sérii výher. Celkově nejdelší šňůru vítězství má Martina Navrátilová, která triumfovala v 74 zápasech v řadě v roce 1984.

Šwiateková prožila úžasnou první polovinu letošní sezony. Ačkoliv na Australian Open skončila v semifinále a podle představ se nedařilo ani v již zmíněné Dubaji, opanovala pak turnaj v Dauhá, Indian Wells, Miami, Stuttgartu a v Římě. Vše korunovala titulem na French Open, které vyhrála už podruhé.

Související obsah

​Letos si dělala zálusk na první titul v All England Clubu, kde bylo jejím maximem osmifinále. Ale ani to nezopakuje. Světová jednička prohrála ve 3. kole s Francouzkou Alizé Cornetovou 4:6 a 2:6. V prvním setu prohrávala polská tenistka rychle 0:3 s dvěma brejky. Jeden si sice vzala ihned zpět, ale to bylo vše.

Ve druhé sadě naopak rychle vedla 2:0. Jenže poté přišel absolutní kolaps a suverénně nejlepší hráčka několika posledních měsíců prohrála šest gemů v řadě. Úžasná vítězná šňůra tak je po 37 výhrách u konce.

Prohlédněte si prostory slavného All England Clubu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události