MMA

Adesanya a Volkanovski obhájili, Australan chce titul ve dvou kategoriích

Adesanya a Volkanovski obhájili, Australan chce titul ve dvou kategoriích
Israel Adesanya na UFC 276 Zdroj: Profimedia.cz

V nejprestižnější organizaci UFC obhajovali tituly Alexander Volkanovski a Israel Adesanya, oba zápasníci byli nakonec úspěšní a zůstávají tak ve svých váhách jedničkou. Australan si například řekl o Charlese Oliveiru v lehké váze, proti kterému by mohl přidat druhý titul.

V rámci karty UFC 276, která se již tradičně konala ve vegaské T-Mobile Aréně, viděli fanoušci opět dva titulové zápasy. Tím prvním bylo třetí pokračování mezi Alexanderem Volkanovskim a Maxem Hollowayem. Bojovalo se o titul pérové váhy, který obhajoval australský bijec. 

Po vyrovnaném úvodním kole začal být Volkanovski mnohem aktivnější, Hollowaye dokonce otevřel, a tak muselo dojít k ošetřování. Nakonec sudí pětikolovou bitvu ohodnotili výsledkem 50-45 pro stálého šampiona Alexandera Volkanovskiho. Ten si statistiku s Maxem vylepšil na 3:0 a potvrdil tak dominanci v pérové váze, kde nemá konkurenci. 

Poté si Australan řekl o zápas v lehké váze, kde by chtěl přidat svůj druhý titul. Vyzval tak Charlese Oliveiru, který je jedničkou této kategorie, ale titul z důvodu nenavážení neobhájil. Zápasem večera poté byl duel mezi Adesanyou a Cannonierem.

Související obsah

​Favoritem v titulovém klání střední váhy byl Israel Adesanya, který ve své kariéře prohrál pouze s Janem Blachowiczem v polotěžké váze. V prvních dvou kolech byl o něco aktivnější současný šampion z Nigérie, ale do nějaké velké přestřelky se mezi oběma bijci nešlo. 

Ve třetím kole začal Cannonier více riskovat a občas šel do souboje s Adesanyou a rozdal více signifikantních úderů, ale Israel si zápas hlídal, což dokázal ve čtvrtém kole, kde byl zase o něco aktivnější. Přesto druhý titulový duel večera šel do posledního pátého kola. Adesanya si nakonec došel pro výhru na body, bylo rozhodnuto jednomyslně ve prospěch nigérijského zápasníka.

Na UFC 276 zaujal ale také Alex Pereira, který v prvním kole "vypnul" kontroverzního bojovníka Seana Stricklanda a hned si řekl o Israela Adesanyu. V bantamové váze skončil duel mezi Munhozem a O'Malleyem ve druhém kole remízou, první jmenovaný nedokázal po dloubnutí do oka v zápase pokračovat.

Související obsah

UFC 276, hlavní karta:

Israel Adesanya – Jared Cannonier (o titul střední váhy)
Výsledek: Adesanya obhájil titul, na body – jednomyslné rozhodnutí

Alexander Volkanovski – Max Holloway (o titul pérové váhy)
Výsledek: Volkanovski obhájil titul, na body – jednomyslné rozhodnutí

Alex Pereira – Sean Strickland (střední váha)
Výsledek: Pereira vyhrál, 1. kolo – KO

Bryan Barbarena – Robbie Lawler (velterová váha)
Výsledek: Barbarena vyhrál, 2. kolo – TKO (údery)

Pedro Munhoz – Sean O'Malley (bantamová váha)
Výsledek: remíza, dloubnutí do oka, Munhoz nemohl pokračovat

Šampionem v UFC je také Jiří Procházka, který ukázal titul na náměstí v Brně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události