Hokej

Jak je to se smlouvou Pastrňáka? Uznávaný expert řekl, co bude dál

Jak je to se smlouvou Pastrňáka? Uznávaný expert řekl, co bude dál
Zdroj: profimedia.cz

David Pastrňák není úplně aktuálně spokojený v Bostonu, navíc mu po následující sezoně končí smlouva. Uznávaný expert Elliotte Friedman, který patří mezi nejvíce informované muže v NHL, ve svém blogu prozradil, jak to v organizaci právě vypadá.

V posledních týdnech se objevily zprávy o tom, že český kanonýr není spokojen v Bostonu a podle zdrojů z webu The Athletic nechtěl prodloužit smlouvu, pokud bude týmu šéfovat Don Sweeney. Na základě toho byla stejnému muži prodloužena smlouva ve vedení slavné organizace. 

Nyní se Elliotte Friedman na webu Sportsnet vyjádřil, jak to v organizaci Bostonu Bruins vypadá. Ještě v tomto měsíci se má vedení celku z Massachusetts setkat s českým útočníkem a probrat s ním detaily nové smlouvy, která mu skončí po ročníku 2022/23.

Podle již zmiňovaného novináře je Pastrňák první, druhou, třetí i čtvrtou hlavní prioritou pro celek, který v posledním ročníku skončil v prvním kole play-off. Havířovský rodák aktuálně bere 6,6 milionu dolarů (kolem 158 milionů korun) ročně, poté si nejspíše řekne o něco více peněz.

Související obsah

​Zároveň Friedman uvedl, že pokud nedojde k nějaké dohodě, udělá vedení Bostonu vše, co je potřeba pro budoucnost organizace. Mužstvo nového kouče Jima Montgomeryho má zájem o centra Vincenta Trochecka, podle zdrojů ale nechce jít tým do přebudování, a to také vzhledem ke zraněním.

Generálního manažera Dona Sweeneyho a jeho spolupracovníky čeká perné léto. Prioritou je smlouva českého kanonýra, bez smlouvy na další ročník je zkušený kapitán Patrice Bergeron. Bruins by rádi přivedli zpátky do svého kádru i druhého českého Davida – Krejčího.

Tým nedávno opustil dlouholetý kouč Bruce Cassidy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události