Další sporty

Drsná havárie má šťastný konec. Albon už se dokonce připravuje na další závod

Drsná havárie má šťastný konec. Albon už se dokonce připravuje na další závod
Závodník formule 1 Čou Kuan-jünga utrpěl při závodě drsnou nehodu Zdroj: profimedia.cz

Velká cena Británie letos napsala mnoho příběhů. Jedním z nich byla kolize čínského pilota Čou Kuan-jüa a Alexe Albona, kteří byli po převrácení formule převezeni do nemocnice. Přesné podrobnosti o jejich stavu nebyly dlouho známé, nyní už jsou oba propuštěni z nemocnice a vypadá to, že je vše v pořádku.

Rychlá jízda, předjíždění a najednou byl podvozek na místě střechy. Následovala hromadná nehoda, po které musel přiletět i vrtulník se speciální lékařskou péčí. Naštěstí jsou všichni účastníci zdraví. "Všechno je v pořádku, zvířátka jsou o. k.," vtipkovala nedávno na twitteru jedna z obětí havárie Alex Albon se vzpomínkou na svou helmu s obrázky zvířat. Byl to právě on, kdo trať opouštěl helikoptérou. Později byl však z nemocnice propuštěn.

Ještě před ním ale záchranáři měli práci s čínským jezdcem, se kterým to vypadalo nejhůře. "Hlavní je, že v pořádku je Čou Kuan-jü," posílal Albon pozdrav s přáním brzkého uzdravení.

Související obsah

Na internetu už se vyjádřil i Číňan, jehož pád vypadal hororově. Jezdec se zapletl do srážky Pierra Gaslyho a George Russela, ovšem byl to právě on, kdo to odnesl nejvíc. Závod byl přerušen na více než hodinu. Pilot ze Šanghaje byl ze svého vozu dlouho vyprošťován, záchranáři ovšem všechny uklidnili, jelikož byl podle nich pilot celou dobu při vědomí. "Byla to velká nehoda a jsem velmi rád, že jsem v pořádku. Traťoví komisaři a lékařský tým byli fantastičtí a rychle zareagovali," děkoval organizátorům Čou Kuan-jü prostřednictvím formula1.com

Nyní už jsou účastníci nehody v bezpečí a někteří z nich se mohou připravovat na Velkou cenu Rakouska, která se bude konat příští týden. "Díky všem za podporu. Jsem v pořádku a už se soustředím na Spielberg," překvapil s odkazem na své fanoušky jezdec stáje Williams.

Řídit dokáže cokoli. Jezdec formule 1 Verstappen vyměnil asfalt za bažinu:

TN.cz - Michal Krobot
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události