Fotbal

Zástupci PSG už mají jasno. Oficiálně představí nového kouče

Zástupci PSG už mají jasno. Oficiálně představí nového kouče
Fotbalový trenér Christophe Galtier. Zdroj: Profimedia.cz

Ani stávající trenér Mauricio Pochettino, ani vysněný Zinédine Zidane. Vedení PSG si údajně pláclo s někým úplně jiným. Novým trenérem francouzského giganta se má stát Christophe Galtier, který s klubem už prý podepsal smlouvu. Oficiálně by měl být představen na úterní tiskové konferenci.

Řešilo se to měsíce. Vedení PSG nebylo spokojené s výsledky trenéra Mauricia Pochettina, a tak hledalo hvězdnou náhradu. V hledáčku zástupců pařížského celku byl i Zinédine Zidane, ten ale nakonec nabídku odmítl. Kluboví představitelé se tak museli poohlédnout jinde. 

Nakonec se prý domluvili s 55letým koučem Christophem Galtierem, který za sebou má bohatou hráčskou kariéru i několikaletou trenérskou dráhu. Jako aktivní hráč oblékal rodák z Marseille dres Lille, Toulouse, Angers, Marseille či Monzy, po ukončení kariéry se dal na trénování. Nejprve zastával funkce asistenta, a to například v Marseille nebo Bastii. 

V roce 2009 se stal hlavním koučem St. Étienne, kde vydržel celých osm let. S týmem se v soutěžním ročníku 2012/2013 radoval i ze zisku francouzského Ligového poháru. Následně se přesunul na čtyři roky do Lille, s nímž v sezoně 2020/2021 dokonce vybojoval francouzský ligový titul.

Související obsah

​Před rokem zamířil do Nice, které dovedl na pátou příčku Ligue 1 a do finále domácího poháru. Mužstvo se také kvalifikovalo do Evropské konferenční ligy. Přesto Galtiera na lavičce přímořského celku nahradil Lucien Favre. Toho to ale nemusí mrzet, bude totiž trénovat na daleko prestižnější adrese.

Lionel Messi v uplynulé sezoně vystřelil PSG jubilejní desátý titul:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události