Hokej

Slovenský útočník opouští Kometu. Podepsal smlouvu v KHL

Slovenský útočník opouští Kometu. Podepsal smlouvu v KHL
Michal Krištof Zdroj: Profimedia

Slovenský útočník Michal Krištof po pouhé jedné sezoně opouští brněnskou Kometu. Využil klauzule a stěhuje se do KHL, kde bude hrát za ruský Vladivostok. Smlouvu podepsal na jeden rok.

Zatímco většina evropských hokejistů z KHL mizí, tak u Slováků je to naopak. Smlouvu v ruských klubech mají Adam Liška, Michal Čajkovský, Patrik Rybár a nově se k nim přidal také Michal Krištof. Z Čechů šel do KHL zatím pouze Rudolf Červený.

Ten využil klauzule, kterou má ve smlouvě s Kometou Brno, a po roční zkušenosti s českou extraligou prchá. V následující sezoně bude oblékat dres Vladivostoku. Informovala o tom jeho zastupující agentura AA Sports Management.

Související obsah

​V loňském ročníku odehrál 28letý Krištof 42 zápasů v základní části, ve kterých nasbíral 30 bodů (8 + 22). V play-off přidal pět zápasů, ve kterých dokázal třikrát skórovat.

Odchovanec Nitry má i reprezentační zkušenosti. Na olympijských hrách pomohl Slovensku k bronzové medaili jedním gólem. Na mistrovství světa pak v osmi zápasech jednu branku dal a pět jich připravil.

Velkou posilu do branky získala pražská Sparta:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události