Fotbal

Plzeň se dohodla s klíčovým hráčem, pokračovat bude jeden ze strůjců titulu

Plzeň se dohodla s klíčovým hráčem, pokračovat bude jeden ze strůjců titulu
Plzeňský fotbalista Jan Sýkora z Plzně Zdroj: Milena Sojková / MAFRA / Profimedia'

Viktoria Plzeň pár dní před startem druhého předkola Ligy mistrů oznámila velký návrat do kádru. I letos bude za západočeský celek hrát rychlonohý křídelník Jan Sýkora, který výrazně dopomohl týmu Michala Bílka k zisku překvapivého ligového titulu. Na západě Čech podepsal smlouvu na tři roky.

Sýkora odehrál v Plzni celý minulý ročník, ve 30 zápasech vstřelil čtyři branky a přidal sedm asistencí, čímž si mimo jiné vysloužil místo v reprezentačním "áčku". Pro Michala Bílka šlo o důležitého člena týmu, který výrazně pomohl k titulu v domácí soutěži.

Osmadvacetiletý rodák z Plzně bude nyní ve svém rodném městě pokračovat, s týmem podepsal tříletou smlouvu. "Jedná se o hráče, který byl klíčovou součástí našeho mistrovského úspěchu, tudíž byl pro nás jeho příchod prioritou. A jsem moc rád, že ho nyní můžeme definitivně přivítat zpátky mezi námi," řekl generální ředitel Plzně Adolf Šádek na klubovém webu

Související obsah

"Jsem velice rád, že se vše podařilo a mohu být zase zpátky. V minulé sezoně se nám tu se skvělou partou podařil obrovský úspěch a nyní jsou před námi další velké výzvy, kterých se nemohu dočkat. Těší mě, že mohu být opět u toho," řekl zase k pokračování v týmu Sýkora. 

Sýkora se vydal s Plzní na soustředění do Rakouska, cestu mu dovolil jeho kmenový tým z Poznaně. Řešily se detaily přestupu, které byly oficiálně dojednány ve středu. Hráčem polského mistra byl trojnásobný český šampion v posledních dvou letech. 

České kluby včetně Plzně v létě výrazně posilují:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události