Hokej

Ženy v NHL pronikají na vysoké posty. Povýšení hlásí dva kluby

Ženy v NHL pronikají na vysoké posty. Povýšení hlásí dva kluby
Hayley Wickenheiserová Zdroj: Profimedia.cz

V nejvyšším vedení klubů NHL se dává stále více prostoru ženám. Během necelých 24 hodin se na vysoké posty dostala například bývalá skvělá hokejistka Hayley Wickenheiserová, která bude pravou rukou generálního manažera v Torontu. Ve středu se povolání do stejné pozice dočkala také Kate Madiganová v New Jersey.

Hayley Wickenheiserová patří mezi nejlepší hokejistky historie, sedmkrát vyhrála světový šampionát a má také čtyři zlata z olympijských her. Dokonce je uvedena v síni slávy hokeje. V posledních čtyřech letech v organizaci Maple Leafs působila jako ředitelka hráčského vývoje, nyní se posune výše. 

V úterý byla jmenována jako asistentka generálního manažera Kylea Dubase. Působit by měla stále u hráčského vývoje, v její smlouvě však bude pozice "asistentka generálního manažera." K podobnému povýšení došlo také v organizaci New Jersey Devils. 

Související obsah

​V Newarku bude působit na pozici asistentky zase Kate Madiganová, která se stane vůbec první ženou na tomto postu v historii Devils. "Kate byla nejen pro mě, ale i pro celý náš tým neuvěřitelně cenným zdrojem informací. Zejména v posledních třech letech, a to v rámci klíčových hokejových rozhodnutí," řekl pro klubový web generální manažer Tom Fitzgerald. 

"Jsem nesmírně poctěna, že mohu učinit tento další krok ve své profesionální kariéře," řekla Madiganová, která působí v organizaci Devils již od roku 2017/2018. Postupně se z pozice analytičky posunula do role ředitelky profesionálního skautingu a ředitelky hokejových operací. Nyní bude asistentkou toho "nejvyššího". 

NHL letos ovládli hokejisté Colorada Avalanche:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události