Fotbal

Vízek komentuje rozruch kolem Ronalda: Zaslouží si Ligu mistrů. Do City nemůže

Vízek komentuje rozruch kolem Ronalda: Zaslouží si Ligu mistrů. Do City nemůže
Zdroj: profimedia.cz

Půda kolem Cristiana Ronalda je pěkně žhavá. Kanonýr zmeškal už čtyři tréninkové dny a údajně chce opustit Manchester United, který mu letos nemůže nabídnout Ligu mistrů. Ačkoli klub tvrdí, že Ronaldo není na prodej, zájem mají ty největší evropské týmy. Jak budoucnost pětinásobného držitele Zlatého míče vidí česká ikona Ladislav Vízek a v jakém dresu by Ronalda rád viděl?

"Je to pořád Ronaldo. Pořád je to gólový hráč, těch je málo. CR7 je velká značka a ve světě to vědí. S jeho životosprávou a chutí do fotbalu si myslím, že ještě rok dva góly dávat bude. On chce hrát Ligu mistrů. V United by ji nehrál a mužstvo je v krizi. Tak se poohlíží. Sám jsem zvědavý, jak to dopadne," řekl na úvod olympijský vítěz z roku 1980.

Ladislav Vízek Zdroj: profimedia.cz

Jednou z hlavních motivací pro Ronaldův odchod je vidina milionářské soutěže. Tu nejúspěšnější střelec soutěže hrál 19 let v řadě. Manchester United, který v loňské sezoně skončil šestý, mu ji ale nabídnout letos nemůže. "Je to jeho soutěž, tam dává góly. Asi to tam (v Manchesteru) není tak ideální. Ačkoli tam přichází nový trenér (Erik ten Hag), on mu moc nevěří. To je z něj cítit. Já si myslím, že si zaslouží jít do mužstva, které LM bude hrát. Ale je to těžké. Jen on sám ví, co vlastně chce," komentoval Vízek.

Související obsah

​Zájem o Ronalda mají ty největší týmy Evropy. Skloňoval se Real Madrid či AS Řím, kde by se Ronaldo shledal s Josém Mourinhem. Nejvážnějšími zájemci jsou však londýnská Chelsea či Bayern Mnichov. A Ronaldův agent se v týdnu údajně sešel s katalánskou Barcelonou.

Který z velkoklubů by Ronaldovi nejvíce seděl? "Já myslím, že možná všechny. Vezměte si, že deset let to byl buď Ronaldo, nebo Messi. On si dalším rokem ostudu neudělá. On by dával góly ve všech těch klubech. On je pořád rychlý a dobrý gólový hráč. A přestup ho oživí, ať by šel, kam by šel. A ty tři kluby jsou dobré značky, téměř nejlepší, byl by to pikantní přestup," myslí si Vízek.

"Já být Barcelonou, tak bych po něm sáhl. Já jsem jednu dobu říkal, že by se mi líbil v City, ale z United do City nemůže. Pro mě se hodí všude, všechny ty kluby jsou pro něj dobré. A důležité je, že i on pro ně," dodal.

Zatímco se spekuluje o odchodu Ronalda, Zlatan Ibrahimovič prodloužil stávající smlouvu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události