Motorsport

Sen si splnil a vydělává stamiliony. Nyní Verstappen naznačil, kdy ukončí kariéru

Sen si splnil a vydělává stamiliony. Nyní Verstappen naznačil, kdy ukončí kariéru
Zdroj: Getty Images / Red Bull Content Pool

Úřadující mistr světa formule 1 Max Verstappen naznačil, kdy přijde konec jeho kariéry. Helmu na hřebík by prý mohl pověsit po uplynutí stávajícího kontraktu se stájí Red Bull.

Svůj dětský sen si splnil loni, když překazil vítěznou sérii Lewise Hamiltona a stal se světovým šampionem formule 1. Triumf oslavil prodloužením smlouvy u Red Bullu, která mu ročně vynese 50 milionů eur (1,3 miliardy korun).

Kontrakt nizozemského pilota zavazuje do roku 2028. A právě za šest let by Verstappen mohl formuli 1 opustit nadobro. V tu dobu by jezdci bylo pouhých 31 let a na kontě by měl 14 sezon v F1. "Možná skončím. V tu dobu už budu mít ve formuli 1 něco naježděno. Ale dost to záleží na tom, jak bude jezdit auto a jestli budu stále bojovat o stupně vítězů," řekl Max pro nizozemský list Telegraaf.

"Nedokázal bych jezdit vzadu. Raději bych šel o třídu níže. Ale v současnosti bych nechtěl jezdit za jiný tým. Když to funguje, proč to měnit?" pokračoval Verstappen.

Související obsah

​Verstappen aktuálně vede letošní šampionát se 181 body. Druhý je se 147 body jeho týmový kolega Sergio Pérez, který na Silverstonu dojel na druhém místě. Na třetí a čtvrté příčce šlapou Red Bullu na paty oba piloti Ferrari. Boj bude pokračovat o nadcházejícím víkendu Velkou cenou Rakouska. 

Prohlédněte si vůz, který letos řídí Max Verstappen:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události